Ѓоковиќ го освои Синсинати! (видео)

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, го освои турнирот во Синсинати, со што ја комплетираше својата колекција од трофеи. Со 6:4, 6:4, Ѓоковиќ во финалето го победи...

Неотповиклива оставка на Александар Поповски од УО на Пливачка федерација заради...

Професорот на ФОН, Александар Поповски, си поднесе неотповиклива оставка од Управниот одбор на Пливачка федерација на Македонија, заради скандалот со непријавувањето на пливачот Евгениј...

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида теренот го замени со свињарник

По завршувањето на Светското фудбалско првенство и возбудувањата од големиот успех по него, хрватските репрезентативци батериите ги полнат во своите родни места низ Хрватска. Домагој...

Франција е светски првак во фудбал, ја победи Хрватска со 4:2

Франција е новиот првак на Светското првенство во фудбал, што се одржуваше изминатиот месец во Русија. Французите ја совладаа репрезентацијата на Хрватска, која за...

Новак Ѓоковиќ се врати, триумфираше на Вимблдон!

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ го покори Вимблдон. Тој го освои својот четврти трофеј на неофицијалното светско првенство во тенис, совладувјќи го Јужноафриканецот, Кевин Андерсон...

Хрватска и Франција за фудбалскиот, Ѓоковиќ и Андерсон за тенискиот трон

Денеска ќе се одржат два големи спортски настани. Со почеток во 17 часот во Москва се игра големото финале за првото место на Светското првенство...

Новак Ѓоковиќ е во финалето на Вимблдон

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, во драматичен меч, го совлада светскиот рекет број 1, Шпанецот Рафаел Надал, со 3:2 во сетови  (6:4, 3:6, 7:6, 3:6,...

Франција ја совлада Белгија

Франција со гол на Самуел Умтити ја победи Белгија со 1-0 и се пласираше во финалето на Светското првенство во Русија. Утре се игра вториот...

Џудистката Борјана Поп Атанасова стана балканска шампионка во категорија за пионери

  На првенството за џудо на Балканскиот шампионат кое викендов се оддржа во Никшиќ, Црна Гора, Борјана Поп Атанасова на доминантен начин стигна до шампионскиот...

Хрватска е четвртиот полуфиналист на Светското фудбалско првенство

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во полуфиналето на Мундијалот совладувајќи ја Русија по изведувањето на пенали, откако и по продолжението, немаше победник, туку резултатот...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот