Сведочење на Алан Рушел како го преживеал падот на...

  Видно растревожен, еден од шестмината преживеани во падот на авионот во Колумбија, фудбалерот на бразилскиот Чапекоенсе Алан Рушел (27) на првата прес конференција откако...

Ангеловски го објави списокот за Шпанија

Осум младински репрезентативци на Македонија се најдоа на списокот на Игор Алексовски за претстојниот настап на сениорскиот тим против Шпанија во квалификациите за Светското...

Агуеро на листата на желби на Реал

Реал Мадрид планира една „бомба“ на зима, а англиските медиуми откриваат дека Шпанците би можеле од Манчестер Сити да го откупат Серхио Агуеро. Аргентинецот не...

Џиџи Буфон нававачите го соблекоа по гаќи

Голманот на италијанската фудбалска репрезентација Џиџи Буфон остана по гаќи по тешката победа што ја извојува неговата екипа против Македонија. Порталот gol.mk ,...

Хидинк најсериозен кандидат за тренер на Интер

Холанѓанецот Гус Хидинк е најсериозен кандидат за тренер на милански Интер, пренесе „Дејли мејл“. Холандскиот стратег е без работа од крајот на минатата сезона, кога...

Ѓоковиќ и Мари во финале во О2 арената во Лондон

Со победата над Кеи Нишикори со 2:0, во сетови 6:1 и 6:1 само за 1 час и 6 минути игра, Новак Ѓоковиќ се пласираше...

Прв пораз на Фенербахче

Кошаркарите на Фенербахче го доживеаја првиот пораз во Евролигата оваа сезона. Во петтото коло загубија од Уникс од Казањ со 81:73. Ова е прва...

Среќата се вика Меси за авганистанското момче со пластичен дрес(видео)

Откако се запозна со Лионел Меси, авганистанското момче Муртеза Ахмади не се одвојуваше од него и на фудбалскиот терен ,,Ел Гарафа,, на пријателскиот натпревар...

Федерер не е веќе топ 10

Роџер Федерер по многу години суверено владеење во тенисот, од денеска не е веќе меѓу топ десет најдобри тенисери на светот. Тој по најновото рангирање...

Енди Мари го освои турнирот во Лондон

Со 2:0 во сетови британецот Енди Мари го освои завршниот турнир на најдобрите осум тенисери во светот, што се играше во Лондон. Тој го...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот