Голем инцидент меѓу навивачката група ,,Гробари“ на дербито Партизан-Црвена Ѕвезда(видео)

На јужната трибина на 156. дерби помеѓу вечните ривали Партизан и Црвена Ѕвезда во Белград, се случи голем инцидент меѓу навивачките групи.  Според информациите...

На Шарапова и се заканува седумгодишна казна затвор

 На тениската суперзвезда Марија Шарапова, и се заканува седумгодишна казна затвор за мамење околу продажба на луксузни станбени објекти во Индија. Повеќе светски медиуми пренесуваат...

Почина легендарната чешка тенисерка Јана Новотна(видео)

Легендарната чешка тенисерка Јана Новотна, почина на 50 години, после тешка и долга борба со канцерот. Новотна го постигна својот најголем успех во кариерата во...

Џудистот Хамза Јашари го освои првиот златен медал за Македонија на...

Првиот кадетски златен медал освоен на Европскиот куп вo џудо-Cadet European Cup Gyor 2017 2017, сјае како дијамант за Македонија, пишуваат денеска романските медиуми. Првиот...

Енди Мари и Иван Лендл ја завршија соработката

Шкотскиот тенисер Енди Мари и неговиот тренер Иван Лендл, по вторпат во своите кариера договорно ја прекинаа соработката. Мари имаше плодни години тениска кариера со...

Спортистките на Заев му подарија дрес со негово име

По средбата со претставничките на граѓанското здружение ,,Такт“, кои ќе се борат за еднаков третман на жените во спортот, тие на премиерот Заев му...

Сеп Блатер обвинет за сексуално вознемирување од фудбалерка која тврди дека...

Фудбалската репрезентативка на САД, Хоуп Соло, го обвини некогаш најмоќниот човек во светот на фудбалот, поранешниот прв човек на ФИФА,Сеп Блатер, за сексуално вознемирување. Голманката...

Хакинен го провози Ѓоковиќ низ Монте Карло со неговиот ,,МcLaren P1“(видео)

Во пауза меѓу напорните тренинзи во Монте Карло, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, се дружи со неговите соседи. Еден од нив и Формула тркачот Мика...

Заради долгови Бекер ќе остане и без имот и без трофеите

На легендарниот германски тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ќе му се заплени имотот , но и дел од трофеите освоени...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот