Што направи Донкастер?-прво прашање на Фергусон по будењето од кома

Прво прашање на поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, кој вчера излезе од кома после операција на главата, било за резултатот на тимот...

Исланѓани ќе му судат на Вардар на фајнал-форот во Келн 

Судиите од Исланд, Јонас Елијасон и Антон Палсон ќе му судат на Вардар во полуфиналето со Монпелје на завршиот фајнал-фор турнир во Лигата на...

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе носат дресови од рециклиран отпад

Во новата сезона фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе носат дресови од материјал кој е изработен од рециклиран отпад, но и со поинаква боја од традиционалниот. На интернет...

Радован Велјановски со неговиот херој Стефан заедно ја поминаа целта...

Крена момче на раце со Даунов синдром и заедно ја поминаа целта на Скопски маратон. Оваа фотографија ги обиколи социјалните мрежи и предизвика вистинско...

Оливера Наковска Бикова со светски рекорд, медал и параолимписка норма

Македонска параолимпијка во стрелаштво, Оливера Наковска Бикова, освои бронзен медал, израмни светски рекорд и обезбеди норма за Параолимписките игри на Светското првенство во Чеонгју,...

Иџе го искрши своето “Хјундаи” на втората трка во Франција

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка на "Пол Рикар“ во Франција. Откако по обидот за претекнување на Милер кој...

Kениецот Бивот е победник на Скопскиот маратон

Еванс Кипкемои Бивот од Кенија е победник на 14-тото издание на Скопскиот маратон на кој настапија повеќе од 10 000 натпреварувачи  . Делницата долга 42 километри,...

Алекс Фергусон итно опериран по мозочниот удар

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, е итно опериран по мозочниот удар, пренесуваат англиските медиум. Тој изутринава бил однесен во болница и според медиумите на...

Иџе седми, а Давидовски 16-ти на дебито на европскиот ТЦР шампионат

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе во своети деби на европскиот ТЦР шампионат заврши седми на првата трка во Франција, на патеката „Пол...

Составот на Ливерпул во финалето на ЛШ зависи и од празникот Рамазан

Составот на Ливерпул во големото финале на Лигата на Шампионите, на 26 мај во Киев кога за противник го имаат бранителот на трофејот Реал Мадрид, ќе зависи  и...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот