Според суперкомпјутерот на ФИФА Франција ќе биде победник на Мундијалот

 Репрезентацијата на Франција ќе биде победник на претстојниот Мундијал според симулација што ја направи Светската фудбалска федерација (ФИФА) со помош на вештачка интелигенција. Според...

Македонија со осум гола предност оди на реваншот со Романија

Машката македонска ракометна репрезентација во рамки на првиот бараж дуел за пласман на СП, ја совлада Романија  со 32:24. Составот предводен од Раул Гонзалес водеше...

Селекторот на Аргентина сексуално ја вознемирувал готвачката во репрезентацијата

  Неколку дена пред стартот на Мундијалот голем скандал ја тресе аргентинската фудбалска репрезентација откако „Ла Република“ објави дека нејзиниот селектор Хорхе Сампаоли е...

Почина легендата на југословенскиот фудбал Фадиљ Вокри

На 57 годишна возраст почина претседателот на Косовската фудбалска федерација, Фадиљ Вокри. Тој бил во вежбалница и му се слошило, по што веднаш била...

Арсенал  му понуди професионален договор на Дејан Илиев

  Македонскиот голман Дејан Илиев ќе остане во Арсенал откако управата на клубот му понуди нов професионален договор. Новиот менаџер на "топчиите", Унаи Емери, ќе смета...

Трамп не ги прими кошаркарите на Голден Стејт кои ја одбранија...

Тимот на Голден Стејт со убедливи 4-0 во победи во финалната серија од НБА лигата ја одбрани шампионската титула. За Голден Стејт ова беше шести...

Бејрут за време на Мундијалот без странски знамиња

 Гувернерот на Бејрут, Зијаб Чебиб, забрани да се истакнуваат странски знамиња во градот за време на Светското првенство во фудбал, повикувајќи се на закон...

“Најки” не им дава копачки на Иранците заради американските санкции

Заради санкциите кои САД ги обновија кон Техеран, производителот на спортска опрема "Најки" одби да и достави копачки и друга спортска ипрема на фудбалската репрезентација на...

Мајката на Дражен Петровиќ се сеќава: Кобниот ден ми се јави...

На денешен ден пред точно 25 години животот трагично го изгуби еден од најголемите кошаркари на светот - Дражен Петровиќ. Кошаркарскиот „Моцарт“ на 7...

Овој викенд автомобилски трки на Водно

Во организација на АКК Примо авј Пролет на 9 и 10 јуни на Водно ќе се одржи ридско-автомобилската трка која ќе се бодува во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот