Шахистот Иван Кочовски ја доби наградата за животно дело ,,8-ми Септември“

Во Свечената сала на Собранието на Република Македонија денеска беше врачена државната награда „8 Септември“ за животно дело и признанија за високи остварувања во...

Вардар ќе добие 2.6 милиони евра за пласманот во групната фаза...

  Вардар добро ќе ја наполни касата со пласманот во групната фаза на Лига Европа. 2.6 милиони евра од УЕФА ќе легнат на контото на...

Шерифовски од џудо клубот МИОКИ освои седмо место на Светското првенство...

Еди Шерифовски (- 73 кг) е седми на Светското џудо првенство за кадети во Сантјаго – Чиле, што е голем успех за македонскиот џудо спорт. Шерифовски имаше шанса да го оставри најголемиот...

Лав: Не го саботираме Хамилтон

Техничкиот директор на Мерцедес, Педи Лав, ги отфрли наводите дека моторот во болидот на Луис Хамилтон во трката за Големата награда за Малезија, минатиот...

Нацистички ,,Sieg Heil“ за Федерер и Вердаско на полуфиналниот меч во...

На полуфиналниот натпревар од тенискиот турнир во шведскиот град Баштад, се случи инцидент кога еден маж излезе на теренот во текот на играта и...

Сведочење на Алан Рушел како го преживеал падот на...

  Видно растревожен, еден од шестмината преживеани во падот на авионот во Колумбија, фудбалерот на бразилскиот Чапекоенсе Алан Рушел (27) на првата прес конференција откако...

Ѓоковиќ се врати на тенискиот терен со голема победа над Јанг(видео)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, го совлада Американецот  Доналд Јанг, со максимални  3:0 (6:1, 6:2, 6:4) во сетови, во  првото коло на  Аустралијан Опен....

ВИДЕО:Децата со оштетен слух се запознаа и дружеа со своите омилени...

УЕФА Фондацијата за деца, објави видео материјал со фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид кои на Градски стадион во Скопје се дружеа,...

Французите ќе му подигнат статуа на Надал

Француската тениска федерација одлучи да му подигне статуа на десеткратниот победник на "Ролан Гарос", Рафаел Надал. Нејзиниот претседател, Бернард Гудичели изјави дека заедно со...

Новак Ѓоковиќ ја прекина соработката со Борис Бекер

Германскиот весник Билд објави дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја прекинал соработката со неговиот тренер Борис Бекер. Оваа одлука следуваше по затегнатите односи во...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот