Марадона не е во болница и се чуди кој шпекулира за...

Аргентинската фудбалска легенда, Армандо Диего Марадона, ги демантираше шпекулации кои се појавија во светските медиуми за наводно негова влошена здравствена состојба и хоспитализација. 57-годишниот...

Нуров со злато, а Митров со бронза на Медитеранските игри

Борачот во категоријата до 97 килограми, Магомедгаџи Нуров, и го донесе вториот златен медал на Македонија на Медитеранските игри во Тарагона. Нуров за околу...

Алпинистката Костовска се искачи на Монблан

Планинарката Наташа Костовска, од планинарскиот клуб ВАК Анапурна, на 22 јуни го искачи врвот Монблан (4.808 метри), највисокиот врв во Западна Европа кој се...

Финалето на Вимблдон нема да биде одложено поради финалето на Мундијалот...

Директорот на тенискиот Грен слем Вимблдон, Ричард Луис, соопшти дека финалниот меч нема да биде одложен поради фактот што тој може да се совпадне...

Гостин коментатор на египетска телевизија почина по победничкиот гол на Саудиска...

 Поранешниот фудбалер и тренер од Египет, Абдел Рахим Мохамед ,почина од срцев удар откако во последните секунди репрезентацијата на неговата земја прими гол од...

ФИФА ги казни Џака и Шаќири со по 10.000 , а...

Фудбалерите на  репрезентацијата на  Швајцарија, Гранит Џака и Џердан Шаќири, се казнети парично, секој од нив со 10.000 швајцарски франци за славењето на головите...

Поради недисциплина македонските одбојкари предвреме ќе бидат вратени од Медитеранските игри...

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија предвреме ќе се врати од Медитеранските игри во Тарагон, објави Телевизија Сител. Откако ги загубија двата меча (Турција и Шпанија), а со...

Македонските ракометари во група со Хрватска, Шпанија, Исланд… на СП 2019

Македонските ракометари заедно со репрезентациите на Шпанија, Хрватска, Исланд, Бахреин и Јапонија се најдоа во групата Б на Светското првенство што во 2019 години...

Комерцијален сајт за кошарка ги тестираше нервите на Македонците со North-Macedonia

Пласирајќи принтскринови од комерцијалниот сајт Eurobasket.com, одредени кругови противници на Договорот за името со Грција, ги зовреа страстите на социјалните мрежи заради промена на...

Злато за Јакупи и бронза за Арсовски на Медитеранските игри во...

Македонските каратисти освоија уште два медала на Медитеранските игри во Тарагона. Берат Јакупи освои златен медал во категоријата до 84 килограми. Тој во првото...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот