Условни казни за насилниците од Собрание!

Сите девет обвинети за насилствата во Собранието од 27 април добија условни казни за учество во топла која ќе спречи службено лице во вршење...

Фото:Ова се пратениците кои ги отвориле вратите и ги насочувале тепачите...

,,На снимките од безбедносните камери се гледаат овие "луѓе": Жаклина Пешевска(се прегрнува со демонстранти), Љупчо Димовски, Љубен Арнаудов(насочува демонстранти), Трајко Велјаноски(мора да даде наредба на...

Деталите за истрагите на СЈО ,,Талир“, ,,Тревник“ и ,,Траекторија“

  Талир – Станува збор за незаконското финансирање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. Постои основано сомнение дека и покрај тоа што на првоосомничениот(Никола Груевски) како претседател...

Кривична пријава за насилник од Прилеп којшто со нога го удрил...

Во врска со настаните  од 27.04.2017 година во Собранието на РМ, во текот на изминатите денови од страна на Единицата за насилен криминал во...

Шилегов во 2014 на прес конференција објави за викенд куќите на...

  Медиумската корупција на владата на Никола Груевски добива нова димензија. Главниот протагонист на оваа власт, уредникот Драган Павловиќ Латас, „се распослал“ на цело брдо. Поседува...

Груевски првоосомничен за перење пари во предметот на СЈО ,,Талир“

  ,,Талир“ е истрага  и оформен предмет од СЈО за незаконско финансирање на ВМРО ДПМНЕ. Првоосомничениот како претседател на партијата овозможил незаконско финансирање на партијата...

СЈО отвори истрага за перење пари со кодно име ,,Талир“

Поединци од партијата, рече Специјалната обвинителка Катица Јанева , ја злоупотребиле својата службена положба за перење на огромни суми пари. ,,Траекторија“ и ,,Тревник“ се уште...

Објектот на Македонска филхармонија недовршен и неисчистен набрзина подготвен заради партиската...

Ден по скандалозното отворање на новиот објект на Македонска филхармонија, испливуваат на површина деталите околу овој ,,гламурозен“настан, изрежиран од Елизабета Канческа-Милевска заради партиски потреби...

ВМРО ДПМНЕ зборува за уништување медиуми и закани врз новинари

По 11 години уништување на македонското новинарство, окупација на речиси сите медиуми, инсталирање на партиски послушници меѓу новинарите, партиска пропаганда од невидени размери, избркани...

Специјално Јавно Обвинителство најави нова прес конференција

Специјално Јавно Обвинителство за утре, понеделник 22.05.2017 година во 12 часот, најави прес конференција по подолга пауза и отсуство од јавноста. Нема назнака која...

Во Фокусот

Избор на авторот