Малолетничката не е злоупотребена во домот, туку била жртва на трговија...

Министерството за труд и социјална политика одржа брифинг за медиуми во врска со случајот на Р.И., штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца...

Пронајдена дрога во домот на 29-годишен студент од Јордан во Скопје

Секторот за внатрешни работи  Скопје поради постоење основи за сомнение за сторено кривично дело - “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни...

13-годишна штитеничка на ЈУ ,,Дом 25 мај“ абортирала по силувањето...

Малолетна девојка, 13-годишната Р.И., вчера морала да оди на абортус, откако забременила како последица од сексуално злоставување на коешто била изложена како штитеничка на...

Со нож и чекан ја усмртил сопругата и тешко ја повредил...

Таткото и сопруг, 54 годишниот Б.А. изминатата ноќ го малтретирал своето семејство,а потоа најбрутално ја убил сопругата. Во намера да ја спречи трагедијата и...

Шокантни снимки од денешниот потоп во Државен архив, вработените поминуваат низ...

Десетти ден по ред ,откако АКО.мк ги објави првите фотографии и снимки од поплавата во Државен архив на Македонија, во зградата на Археолошки музеј,...

Припадничка на Исламска држава од Куманово убиена во Сирија

 Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се...

Семејствата на загинатите планинари се револтирани од однесувањето на планинарското друштво...

  Семејствата на двајцата загинати планинари на Кајмакчалан, испратија отворено писмо до новинската агенција МИА, во кое го изразуваат својот револт од однесувањето на планинарското...

Ги лажела дека ќе ги вработи во Министерство за здравство и...

  Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Е.С. (36) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Александар Миновски пред кобниот Кајмакчалан ги искачи Мон Блан, Брајтхорн, Титов...

35-годишниот Александар Миновски, кој загина на Кајмакчалан заедно со Калина Велевска, освои многу планински пространства и врвови, не само во Македонија, туку и низ...

Грчката противпожарна служба објави снимка од извлекувањето на загинатите планинари(видео)

Грчката спасувачка екипа на противпожарната служба, на својот твитер профил објави куса снимка од акцијата на извлекување на загинатите македонски планинари. 27 годишната Калина Велевска...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот