За една година кај Дилавер Бојку биле пронаоѓани по 300 сексуални...

Криминалното досие на убиениот трговец со бело робје, ДИЛАВЕР БОЈКУ - ЛЕКУ, открива стравични податоци за неговата суровост, но и за  поврзаноста со властите...

Дилавер Бојку-Леку убиен со куршум во глава на плажа во Струга

Дилавер Бојку – Леку, познат на полицијата по бројни криминални дела и осуденик  за нелегална проституција во селото Велешта,  струшко, со куршум во глава...

Владимир Лазаревик:Кога Никола сакаше Охридско езеро да го направи море(а Дејан...

  Поранешниот заменик министер за здравство во владата на Никола Груевски во 2006-7 година Владимир Лазревик, пред две години во Фокус објави напис во кој...

Шокантна приказна на К8ТВ: Кочанчанец силува, изгладнува и малтретира кучиња!(видео)

Кочанската локална телевизија Канал 8 ТВ, објави шокантна приказна за Николчо Тарџиманов, кој според сознанијата на Здружението за заштита на животни ,,Втора Шанаса“, силува...

СЈО е формирано заради прислушуваните разговори што им дава правен легитимитет...

„Без разлика како во конкретниот случај се создадени предметните аудиозаписи од телефонски разговори, тие се прибавени на законит начин и може да се користат...

Опасна пропаганда и ширење омраза со фотомонтажи на УМС на ВМРО...

Со лоша фотомонтажа, преку која сака да се покаже дека Владата предводена од СДСМ има намера секаде низ Македонија да насели мигранти , УМС...

Лингвисти поднесоа приговор за Законот за јазици и од владата бараат...

  Лингвистите проф. д-р Симона Груевска-Маџоска и проф. д-р Александра Ѓуркова од Институт за македонски јазик ,,Крсте Мисирков“ во Скопје, поднесоа приговор со низа забелешки...

Спасовски им честиташе на вработените за добро завршената безбедносна задача околу...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на прес конференција им се заблагодари на сите вработени во МВР кои дадоа придонес за организацијата на...

УЕФА организираше свечен прием за високите гости од Македонија,Манчестер Јунајтед и...

  На покана на Европската фудбалска федерација (УЕФА), претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва присуствува на свеченоста за високите гости, по повод...

Тунтев,Затуроска,Василевски,Илиоски и Исмајлоска-Старова инкасирале најмногу за патни трошоци,а пријавиле станови во...

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев, еден од оние кои имаат инкасирано најмногу пари за патни трошоци, денеска излезе со неколку предлози како да се...

Во Фокусот

Избор на авторот