Фото:Ова се пратениците кои ги отвориле вратите и ги насочувале тепачите...

,,На снимките од безбедносните камери се гледаат овие "луѓе": Жаклина Пешевска(се прегрнува со демонстранти), Љупчо Димовски, Љубен Арнаудов(насочува демонстранти), Трајко Велјаноски(мора да даде наредба на...

Деталите за истрагите на СЈО ,,Талир“, ,,Тревник“ и ,,Траекторија“

  Талир – Станува збор за незаконското финансирање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. Постои основано сомнение дека и покрај тоа што на првоосомничениот(Никола Груевски) како претседател...

Груевски првоосомничен за перење пари во предметот на СЈО ,,Талир“

  ,,Талир“ е истрага  и оформен предмет од СЈО за незаконско финансирање на ВМРО ДПМНЕ. Првоосомничениот како претседател на партијата овозможил незаконско финансирање на партијата...

СЈО отвори истрага за перење пари со кодно име ,,Талир“

Поединци од партијата, рече Специјалната обвинителка Катица Јанева , ја злоупотребиле својата службена положба за перење на огромни суми пари. ,,Траекторија“ и ,,Тревник“ се уште...

Објектот на Македонска филхармонија недовршен и неисчистен набрзина подготвен заради партиската...

Ден по скандалозното отворање на новиот објект на Македонска филхармонија, испливуваат на површина деталите околу овој ,,гламурозен“настан, изрежиран од Елизабета Канческа-Милевска заради партиски потреби...

Специјално Јавно Обвинителство најави нова прес конференција

Специјално Јавно Обвинителство за утре, понеделник 22.05.2017 година во 12 часот, најави прес конференција по подолга пауза и отсуство од јавноста. Нема назнака која...

Висок старешина во МВР,11 полициски службеници и 4 припадници на ЕБР...

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи против 11 полициски службеници од СВР Скопје и против четворица...

Поднесени уште две кривични пријави за учество во толпа,се подготвуваат соодветни...

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицата...

875.298,56 евра кауција за Кочан, одземен пасош и одбиен притвор

Судија на претходна постапка му одреди мерки на претпазливост на обвинетиот Сеад Кочан затоа што цени дека наводите во обвинението се издржани. Но, смета...

Слобода од милион евра за Сеад Кочан

Осомничениот за фалсификување документација и наместен тендер, сопственикот на Трансмет и на Тв Нова Сеад Кочан, ќе се брани од слобода со кауција...

Во Фокусот

Избор на авторот