Лага и дезинформација се вестите за наводен атентат врз обвинителката Фатиме...

  Чиста дезинформација!-вака реагираат од МВР на објавата на некои портали на албански јазик дека пред два дена е спречен обид за атентат врз обвинителката...

Извлечени телата на двајцата загинати планинари К.В (25) и 35-годишен маж

(MИА) Извлечени се телата на двајцата планинари од Македонија од врвот Кајмакчалан и се симнуваат кон скијачкиот центар кадешто доктори од итната служба ќе...

Заскитаните планинари се членови на планинарското друштво ,,Трансверзалец“

Грчките медиуми јавуваат дека се пронајдени телата на заскитаните планинари (маж на 35 и девојка на 25 г) во областа Свети Илија на Кајмакчалан....

Пратеничката на СДСМ Лазарова и градоначалникот на Валандово Костадинов повредени во...

Во вчерашната сообраќајка кај Удово потешко е повредена  пратеничката на СДСМ, Мери Лазарова (33), а со полесни повреди поминал градоначалникот на Валандово Перо Костадинов...

Пронајдено најевтиното решение за прокиснувањето на зградата од 42 милиона евра

Ова е идејата на секогаш духовитиот Александар Дојранлиев како да се заштити Државен архив и неговото бесценето богатство од прокиснувањето на покривот на  Археолошки...

Запалено возилото на новинарот Зоран Милошески од ,,Публикум“

Новинарот и раководител на порталот ,,Публикум“ од Прилеп, Зоран Милошески, на својот ФБ профил објави дека по полноќ му е запалено возилото во неговата...

Полиција ги истражува заканите на ФБ пријавени од Бранко Героски

На 03.02.2018 година во ПС ОН Кисела Вода Б.Г. (56) од Скопје пријавил дека на 02.02.2018 година во вечерните часови на социјалната мрежа фејсбук...

Обвинителката Фетаи носи Гучи чанта од неколку илјади евра

Специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, која во јавноста е позната меѓу другото и по нејзиниот елегантен изглед, вчера, на судењето по предметот за насилствата...

ВОА:Девојка од струшко финансираше изградба на бунар во Африка(видео)

Едита Џемајлоска  од струшкото село Подгорци, направи одличен потег кога реши да финансира ископ на бунар со питка вода во едно село во Танзанија,...

30 годишна жена пронајдена мртва во тоалет во Сити Мол

На 01.02.2018 година околу 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Д.С. пријавила дека од страна на обезбедувањето на трговски центар во...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот