Нови снимки од Собрание покажуваат дека имало вооружени насилници(видео)

Според снимката, пиштолот во задниот дел од фармерките е на еден  од најзабележителните според својата физиономија, со тетовирани мускулести раце, кој носеше црна маичка...

Јавно обвинителство ќе го гони Заев за јавна набавка ,,тешка“ 17.000...

Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно службено лице носител на висока функција...

Цаноски:Ликовите што протестираат за поддршка на Кочан се истите што го...

,,Овие ликови што протестираат за слобода на СЕАД КОЧАН ги паметам многу добро. Ги паметам добро и камионите и багерите нивни. Го паметам и...

ТВ21 објави снимки од хоспитализираниот Сеад Кочан

ТВ21 објави снимка од хоспитализираниот Сеад Кочан на Клиниката за кардиологија каде што утрината му беше извршена интервенција. Утрово, на Клиниката за кардиологија врз Сеад...

Возилото на пратеничката од СДСМ било полеано со течност и запалено

На  15.03.2018 година околу 01,30 часот во Виница на улица „Славчо Стојменски“, непознати сторители, откако претходно го скршиле стаклото на патничко моторно возило „Сеад...

Во Македонија и регионот засега не постои закана од тероризам

Последните терористички напади во Велика Британија, според експертите кои учествуваа на безбедносната конференција „Безбедносни концепти и политики – новата генерација ризици и закани“,  се...

Министерката Дескоска со ПЛЕНУМЦИ ги започна разговорите за реформи во високото...

Министерката за образование и наука Рената Тренеска-Дескоска ги почна консултациите за најавените реформи во високото обрзование. Денеска таа имаше средба со претставници на Студентскот...

Oпределени три притвори за ,,Таргет“ и ,,Тврдина“ за извршителите,но не и...

Апелациониот суд Скопје по одржаните седници на ден 17.7.2017 година донесе одлуки во предметите познати во јавноста како „ТАРГЕТ“ и „ТВРДИНА“, со кои за...

Семејството и пријателите трагаат по Сњежана Тројачанец која утрото излегла од...

Утрината во Скопје исчезнала Сњежана Тројачанец , професорка на факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, член на Катедрата за здравје и благосостојба...

Поднесени уште две кривични пријави за учество во толпа,се подготвуваат соодветни...

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицата...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот