,,НетПрес“ тврди дека ќерката на директорот на БЈБ Лазо Велковски со...

Порталот „НетПрес“ тврди дека  со лускузниот полициски теренец „Ренџ Ровер Дискавери Спорт” во Грција во моментов на летување е ќерката на висок полициски фунцкионер...

Поранешен функционер на ВМРО ДПМНЕ сменет поради проневера на ЕУ фондови...

Компанијата Нелкоски органик фуд ДООЕЛ од Струга, е добитник на еден од грантовите што ги подели неодамна Фонд за иновации, во износ од 110.000...

Обвинителство отвори предмет по допрен глас за грантовите од Фонд за...

По објавите во медиумите за евентуални злоупотреби при доделување на грантови по Јавен повик од Фондот за иновации и технолошки развој, ја известуваме јавноста...

Со морбидни пораки и автентични настани ќе се подигнува свеста кај...

„Тргнаа на летување, а летнаа во бездна... Иван (24) и Ана (19) го загубија животот сообраќајна незгода...“. - Со оваа порака и со поставување скршено...

Молк од министерот Филипче по скандалозниот тендер за реагенси вреден 35...

По откривањето на сомнителната понуда за еден од најголемите тендери досега во Министерство за здравсто вреден вртоглави 35 милиони евра, Министерството за здравство во...

Сеад Кочан доби 6 , а Василије Авировиќ три години затвор

Обвинетите Сеад Кочан и Василије  Авировиќ се виновни , пресуди Судот во Скопје. Кочан се осудува на  6 години затвор и забрана за вршење...

Кампања на ЗОО: Животните се здрави и среќни само со нивната...

Многу несовесни граѓани и покрај предупредувањата, на своја рака даваат храна на животните, која влијае штетно на нивното здравје. Голем дел од нив фрлаат и отпадоци...

На тројцата извршители ќе им се суди за убиство извршено на...

Обвинителство изврши преквалификација на делото за кое се сомничат тројца извршители во случајот со младиот Никола Саздовски. Имено, како што соопшти ОЈО, по преземање на...

ВИДЕО од запленетите цигари што ги шверцувал градоначалникот на Ново Село

Градоначалникот на струмичко Ново Село, Боро Стојчеев, од редовите на СДСМ, е приведен за шверц со цигари. Како што соопшти МВР, на 10/11.07.2018 година околу...

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев е приведен за шверц со...

Градоначалникот на струмичко Ново Село, Боро Стојчеев, од редовите на СДСМ, е приведен за шверц со цигари. Како што соопшти МВР, на 10/11.07.2018 година околу...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот