ОЈО: Кај починатиот Илиевски нема видливи траги на насилство

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на причините за смртта на машко лице, чие безживотно тело беше пронајдено доцна...

Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

Македонскиот пејач, Влатко Илиевски (33), е пронајден мртов во автомобил во Скопје, потврдија од МВР. Популарниот македонски пејач бил најден синоќа во 23 часот...

Седуммината виновни за обид за убиство на Села добија затвор...

Сите седуммина обвинети за обид за убиство на Зијадин Села на крвавиот четврток на 27 април минатата година во Собранието се прогласени за виновни. Највисока...

Напаѓачите на претепаниот Саздовски се наоѓаат во притвор

Во врска со злонамерните дезинформации што по социјалните мрежи ги објавуваат поединци и одредени портали што пласираат лажни вести, а во врска со настанот...

Приказната на Мајмире Исмаил-како е да се биде згрижувач на деца(видео)

UNICEF MK Ако се мислите дали да станете згрижувач, Мајмире ги има сите суштински одговори. #СемејствоЗаСекоеДете

На 5 пратеници на ВМРО ДПМНЕ, на Чавков, Дурловски, Дамовски…ќе им...

. Советот за оценка на обвинителен акт при одделението за гонење организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по обвинителниот...

Разрешениот директор на затворот во Прилеп Слободанчо Ристески доби и кривична...

Надворешната канцеларијa за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против С.Р. (53) од Прилеп поради постоење основи на сомнение  за...

Во Прилеп запалено е возилото на пратеникот на СДСМ Хари...

На 17.06.2018 година во 23.05 часот во СВР-Битола, Х.Л. (48) од Прилеп пријавил дека околу 23.00 часот непознат сторител го опожарил патничкото возило „Мини...

Навивачите на Црвена Ѕвезда се простија од прерано починатиот Драган Крстев...

Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух,...

Е.С. доби кривична за издавање службени тајни од ОЈО Гевгелија

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе кривична пријава против Е.С. (34)  од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот