Сакате да видите сонце и небо? Качете се на Водно

Утрината падините на Водно, од средно Водно па нагоре, се капат во сонце. Оваа фотографија е направена околу 9 часот, а жителите на градот...

Отров во Карпош!

Во Карпош се измерени 1218 мг на метар кубен ПМ честички! Показателите на интернет страницата Мој воздух, која ги презема податоците за мерење на квалитетот...

Обвинителката Ристоска не живее на ул. ,,Алберт Ајнштајн” и немала средба...

Обвинителката Ленче Ристоска, која  е дел од тимот на Специјално јавно обвинителство, демантира дека вчера(01-02.02.2017) имала средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев. За порталот...

Основен суд 1 го обвинува СЈО за јавен линч на судии...

Основен суд Скопје 1 одговори на прозивките за несоработка од страна на СЈО. Во соопштението се вели:   Во врска со објавеното соопштение од страна на...

СЈО се жали на отежната соработка со Основен суд Скопје 1

Специјално јавно обвинителство во денешното соопштение се жали дека отежнатата соработка со Основен суд Скопје 1 и натаму продолжува. Не се прифаќа ниту едно...

Зошто СЈО не одржа прес конференција за ,,Тенк” и ,,Тарифа”

,,Не постојат особени причини за промена на начинот на информирање на јавноста за нашите активности и отворените истраги. Она што е значајно е дека...

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

Специјално јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови...

Во Вевчани попот и се лизга и пее, но крстот...

Вака изгледаше вчерашната манифестација за Водици во Вевчани. Неможејќи да се симне по снегот до познатите Вевчански водопади каде требаше да се фрли светиот...

Љубе Бошковски и Мендух Тачи се уште на американската Црна листа

Американското министерство за финансии ја објави Црната листа на лица и организации за 2017 година кои имаат забрана за влез во Америка или чии...

Што има СЈО како докази, а што немаше ОЈО за случајот...

Доказите што ги поседува Специјално јавно обвинителство за случаите со нелегално прислушување, начинот на кој е тоа правено, кој го правел тоа и за...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот