Кривичен суд демантира дека е направена чистка, туку само обичен годишен...

Основен суд Скопје 1 одговори на информациите на медиумите дека в.д. претседателот Татјана Михајлова направила чистка во судот на неподобни судии и ги наградила...

Михајлова направи чистка на ,,непослушните“ судии, ги унапреди судиите од ,,тефтерчето...

Бунт се случува во Основниот суд Скопје 1 или популарно- Кривичниот суд. Според порталот СДК в.д. претседателката на судот Татјана Михајлова со новиот распоред на...

ОЈО гони поранешни функционери на МВР за изборни измами

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека подготвува обвинителни акти за поранешни функционери на МВР за изборни измами во...

МВР објави видео од апсењето на Сеад Рахиќ и криминалната група

Вчера (17.02.), во рамки на ОА “Мрежа“ која се спроведува за сузбивање на уличното дилерство на дрога, Одделот за Сузбивање на Организиран и сериозен...

Уапсен е Сеад Рахиќ, брат на Есад Рахиќ

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координација со Министерството за внатрешни работи вчера спровеле акција за откривање организирана група што...

Судот во Хартфорд на 22 февруари ќе изрече пресуда за Људмил...

  Судот во Хартфорд, главен град на Конектикат во САД, закажа рочиште за 22 февруари на кое ќе биде изречена казната за психијатарот Људмил Кљусев...

Кој ги пали автомобилите на велешани?

Ново опожарување на два автомобила се случи изминатата ноќ во Велес. Според СВР Велес опожарени се едно возило ,,Пасат“ и еден ,,Опел“ кои биле...

Јанева без коментар за барањето на Совет на јавни обвинители

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не сакаше да го коментира барањето на Совет на јавни обвинители  зошто им побарале објаснување за нивното откажување од...

Тодороска: Не се удирајте во гради со Ќосето, тој убивал...

Еднаш имав можност да се видам со две деца од УМС на ВМРО ДПМНЕ. Едниот од нив ми раскажа дека бил голем вљубеник во...

ВИДЕО: Членовите на ВМРО ДПМНЕ во Охрид протестираат против СЈО

„СЈО против Македонија“, „СЈО слуги на Заев“, „Зошто го браните ПУЧ?“- беше испишано на траспарентите кои ги носеа неколку стотини симпатизери и членови на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот