В.Д. претседателката на Кривичен суд Татјана Михајлова поднесе оставка

Судијката Татјана Михајлова, која ја извршуваше функцијата вршител на должност претседател на Основниот суд Скопје 1, денеска попладне поднела оставка, дознава Плусинфо од судски...

ЈСП како пропагандистички панел на ВМРО ДПМНЕ

Не е првпат граѓани да реагираат дека додека се возат во автобусите на ЈСП постојано се пуштаат емисии со пропагандистичка содржина кои се емитуваат...

Ректоратот при УКИМ го пријавил во МВР нападот врз Фрчкоски

  Во врска со настанот од 03 -ти овој месец, кој што од страна на ректоратот на Универзитетот Св. “Кирил и Методиј“ во Скопје беше...

Демначите на ВМРО ДПМНЕ што плукаат и ,,прашуваат“ распоредини и пред...

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на својот ФБ профил објави фотографија на лице,  како што во јавноста веќе ги нарекуваат вмровски тројки кои напаѓаат,...

СЈО ги демантира шпекулациите дека обвинителката Фетаи нема да биде дел...

  Информираме дека ова Јавно обвинителство го обжали решението на судијата на претходна постапка  при Основниот Суд Скопје 1 за неизрекување на мерка притвор за...

Судот одби притвор за Кочан, за Авировиќ мерки на претпазливост

Судија на претходна постапка од Основен суд Скопје 1, го одби барањето на Специјално јавно обвинителство да му одреди мерка притвор на сопственикот на...

Се делат флаери за бојкот на наставата заради наводната двојазичност во...

Повик за бојкот на наставата се дели низ средните училишта во Скопје. Во повикот се повикуваат учениците во 9 часот да излезат во своите...

Опасна игра на ВМРО ДПМНЕ со малолетници

Наводно во име на народот, млади јуришници инструирани од гласни поддржувачи во медиумите блиски до ВМРО ДПМНЕ, одат по домовите, работните места или кафеаните...

Сеад Кочан на распит пред судија за незаконски тендер од 17...

Сопственикот на ,,Трансмет“ Сеад Кочан, које е еден од тројцата осомничени за фалсификувана документација за учество на тендер вреден повеќе милиони евра, се појави...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот