СДСМ му оддаде почит на Киро Глигоров на неговото вечно почивалиште

Делегација на СДСМ во состав Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ и член на ИО, Пеце Мирчевски член на ИО на СДСМ и Сања Лукаревска...

АКО.мк ви ја честита Новата 2017 година

  Почитувани, бидете среќни, здрави, хумани, позитивни, праведни, чесни и според мене најважно-искрени, прво кон себе, па кон другите. Секако и богати. Лага е дека...

Светот ја испраќа тешката и опасна 2016 година

Светот го живее последниот ден од 2016 година која по многу нешта не беше ниту лесна, ниту убава, а уште помалку безбедна.  Жителите на...

Нухиу и Ибрахими станаа министри

Иако официјалната веб страница на МВР се уште не е ажурирани и таму стои дека Министер е Оливер Спасовски, од денеска на негово место...

Миле Хаџиски ќе лежи 20 години затвор за убиството на Мери...

Апелациониот суд - Скопје до Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја достави пресудата со КЖ бр. 626/16 со која ја потврди првостепената пресуда...

Две лица поткупувале гласачи во Теарце да не излегуваат на гласање

МВР соопшти дека денеска околу 18.15 часот во полициската станица во Тетово Ш.Е. (1958)од село Теарце пријавил дека лицата С.Ш. и Ф.И. и  двајцата...

Новите претседатели на Врховен и Кривичен суд ќе се знаат по...

По денешното вонредно оценување на кандидатите за претседатели на Врховниот суд и на Основен суд Скопје 1, на кандидатите во затворено плико им се...

Судски совет ќе одлучува за Претседатели на Врховен и на Кривичен...

Судскиот совет на Република Македонија денеска ќе врши вонредно оценување на кандидатите за Претседатели на Врховен Суд и на Основен суд Скопје 1. На 23...

Заев верува дека правдата доаѓа

Денеска со моите бранители сум овде пред судот, се води постапка за случајот познат на јавноста како „Поткуп“. Случај кој што според нас е...

Нивното второ име е храброст и човечност

Тројцата храбри планинари Дамјан Карловски, Сенад А. Идризи, и Божидар Прањиќ му го спасија животот на 17 скопјанец Христијан,  кој викендот падна во бездна...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот