Судијката од бомбите ги одби разговорите од бомбите како доказ

Судијката Татјана Михајлова ги одби како доказ „бомбите“ на судењето на Никола Груевски и уште 13-мина други обвинети за насилство во општина Центар и...

Груевски на обвинителна клупа за нарачаното насилство во општина Центар

    https://soundcloud.com/leaks-2-1/bomba-23-razgovor-pomegju-nikola-gruevski-i-mile-janakieski-za-centar-6?utm_source=soundcloud&utm_campaign=wtshare&utm_medium=Facebook&utm_content=https%3A%2F%2Fsoundcloud.com%2Fleaks-2-1%2Fbomba-23-razgovor-pomegju-nikola-gruevski-i-mile-janakieski-za-centar-6   Ова е разговорот меѓу Никола Груевски како премиер и тогашниот министер Миле Јанакиевски во кој Груевски му дава наредба да организираат протести и немири...

Во ДИК сведочеше Фатиме Сулејмани во чие име гласал некој друг

Пред членовите на Државна изборна комисија сведочеше Фатиме Сулејмани која беше посочена од Беса како гласач на кој не му било дозволено да гласа,...

Прекопуца задрема

Потпретседателот на Државна изборна комисија едвај додржува да не заспие на маратонската седница на ДИК. Тој во неколку наврати задремуваше и со мака се...

Претресот во домот на Величковиќ направен без знаење на МВР и...

Министерството за внатрешни работи на РМ ја информира јавноста дека акцијата во која е извршен претрес на домот на началникот на СВР...

ОЈО го гони Величковиќ за ,,злосторничко здружување”

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека на 13.12.2016 година во рамки на предистражна постапка што се...

Да му помогнеме на младиот Влатко Мицковски да ја победи болеста

,,Пријатели и пријателки, оние коишто ме познаваат лично и оние кои не ме познаваат. Се обраќам до сите вас бидејќи ми е потребна вашата...

Пратеникот Стевананџија 436.469 гласачи за СДСМ ги ,,федерализира” во Албанија

  ,,МАКЕДОНИЈА 51 : АЛБАНИЈА 49. Македонецот сам против сите!!!! НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ БИДИ ГОРД!! Радувај се!!!!" - Ова е ФБ статусот на Димитар Стевананџија од...

Бурна ноќ, бројни пријави до ЦИВИЛ за поткуп на гласачи

Се интензивираат извештаите за поткуп на гласачите од целата земја. Во овој момент, дежурната екипа на ЦИВИЛ обработува податоци за повеќе локации од кои...

Простачки и непримерни закани на Твитер од Филип Петровски

Актуелниот директор на Државен архив на Република Македонија Филип Петровски, на својот Твитер налог објави коментар со непримерна содржина, полн со омраза, омаловажување и...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот