Опустошена шумата кај Мечкин камен, ЈП ,,Македонски шуми“ најави беспоштедна борба...

ЈП Македонски шуми е во жестока борба со дрвокрадците и други злоупотреби во шума, објави ова јавно претпријатие. Вчера е запленето огромно количество бесправно...

МВР објави ВИДЕО од апсењето на седуммината обвинети за тероризам и...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Откриени 38 мигранти од Пакистан и Индија

Вчера (17.04.), околу 04,30 часот, од страна на полициски  патролен тим од ПС за  ГН Михајлово и ПС ОН Неготино, на регионалниот пат  Гевгелија-Скопје,...

Финансиска полиција спроведува истрага за Владиката Петар

Управата за финансиска полиција во одговор за „Фокус“ во врска со денешното задржување на Владиката Петар на скопскиот аеродром вели дека има одредени сознанија...

Ограбен Музејот на Есма Реџепова, однесена дури и урната со пепелта...

Музејот на легендарната Есма Реџепова, лоциран на Кале целосно бил ограбен и во него нема ништо. Кражбата се случила во периодот по нејзината смрт...

11 милиони евра за обезбедување и чистење на државни институции за...

Директорот на финансиска полиција Арафат Муареми, објави дека во минатите три месеци е истражувана работата на Службата за општи и заеднички работи при Влада...

Пронајдени дрога и оружје во куќа во тетовско Јажинце

Вчера (08.03.), врз основа на судска наредба, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле претрес во куќа и помошни простории на Е.М....

Приведени две лица за нападот врз 17-годишниот З.Т на автобуската постојка...

Денеска (04.03.) од страна на полициски службеници при СВР Скопје се приведени Р.А. (18) од Скопје и К.Т. (18) од с.Љубин, скопско во врска...

Обвинителство ги истражува случаите со сексуална злоупотреба на малолетните домски штитенички

Основното јавно обвинителство Скопје и Основното јавно обвинителство Велес  ја известуваат јавноста дека активно преземаат дејствија за утврдување на фактите во врска со случајот...

Издадени се национални потерници по пет лица обвинети за насилството во...

Мвр издаде национални потерници за 5 лица , кои се недостапни за органите на прогон, а во врска со издржување мерка притвор за...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот