Спасовски бара целосна командна одговорност во МВР за насилството во Собрание

Оливер Спасовски , пратеник од СДСМ , даде изјава пред обвинителството за настаните од 27 април во Собрание. Тој рече дека очекува целосна посветеност...

Кривични пријави за седум лица поврзани со насилството во Собрание

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија на 11.05.2017 година СВР Скопје поднесе кривична пријава...

Пратениците почнаа да даваат искази во обвинителство за настаните во Собрание...

Пратеникот на Дуи, Артан Груби, даде исказ во обвинителството во својство на сведок, за настаните во Собранието од 27 април. По излегувањето од институцијата Груби...

ОЈО: Кај мртвото шестмесечно бебе од кичевско нема знаци за насилна...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар изврши увид во кичевското село Кленоец, каде што синоќа беше пронајдено починато бебе на 6-месечна...

Нејасни причините за смртта на докторката и професорка на Медицински факултет...

Според последните информации од МВР, професорката на Медицински факултет и докторка на Клиниката за нефрологија Јелка Масин-Спасовска (53) од Скопје, е најдена мртва синоќа...

53 годишна лекарка од Нефрологија пронајдена мртва со убодни рани...

Лекарка од Клиниката за нефрологија и професорка на медицински факултет е најдена мртва синоќа околу 21 часот во својот дом. Телото го пронашол нејзиниот...

Обвиненија за 9 лица, продолжување на притворот за две

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против девет лица учесници во нередите во Собранието на Република Македонија. Осомничените се товарат дека...

Приведен уште еден напаѓач на Шекеринска и Заев

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, на 06.05.2017 од страна на Секторот за внатрешни...

Насилникот што ја влечеше Шекеринска за коса на распит во обвинителство

По барање на јавното обвинителство, МВР го приведе лицето со иницијали А.П., кое вечерта на 27 април физички ја нападна заменик-претседателката на СДСМ, Радмила...

МВР идентификуваше уште 4 насилници од крвавиот четврток,Ангелов по распитот пуштен...

Горан Ангелов од Велес,откако утрината беше повикан на распит во полициска станица во Кисела Вода, по неколку часа е пуштен да си оди дома....

Во Фокусот

Избор на авторот