Со нови осомничени се проширува првиот случај на СЈО ,,Титаник“

Првиот сллучај на СЈО,,Титаник“ кој се однесува на изборни нерегуларности се проширува и сега   истрагата се однесува  на 17 лица кои сториле повеќе...

Уапсени основачите на адвокатската канцеларија ,,Мосак Фонсека“

Основачите на  адвокатската  фирма за регистрирање офшор компании "Мосак Фонсека", вмешани во минатогодишната афера кога протекоа илјадници доверливи документи за офшор фирми формирани преку...

МВР го осуди политиканството и дезинформирањето на Андонов

Министерството за внатрешни работи остро ги осудува обидите за ширење дезинформации и невкусни инсинуации со цел добивање на политички поени, а на сметка...

За сомнеж за поткуп од 1000 евра судот му одреди 30-дневен...

Според извори на порталот Нова тв, судот му одредил триесетдневен на директорот на клиника за неврохирургија доктор Александар Чапаровски зарди сомнеж дека примил м...

,, Трезор ” за богатење на контраразузнавачи

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека Трезор е случај за економски криминал кој произлегува од прислушуваните разговори. Обвинителката Фатиме Фетаи, која ги образложи сомневањата рече...

СЈО ги обезбеди сите докази од УБК

Заврши постапката на прибавување компјутерски податоци од помошните сервери во Управата за безбедност и контраразузнавање, а кои беа обезбедени со судска наредба. Со тоа...

МВР поднесе две кривични пријави против српскиот разузнавач Живаљевиќ

МВР достасви известување до Основно јавно обвинителство дека е утврдено со докази дека на 27 април за време на нередите во Собрание присутвувал странски...

Полицијата ги доби налозите за спроведување во притвор,Грујовски во бегство?

МВР вечерва во 21.30 часот ги доби налозите од Апелациониот суд за спроведување на ексначалникот на Петта управа во МВР Горан Грујовски и Никола...

МВР идентификуваше уште 4 насилници од крвавиот четврток,Ангелов по распитот пуштен...

Горан Ангелов од Велес,откако утрината беше повикан на распит во полициска станица во Кисела Вода, по неколку часа е пуштен да си оди дома....

Вработен во трезорот на ,,Тутунска банка“ украл 2 милиона франци и...

Вчера попладне во СВР  Скопје е пријавена неверојатна кражба во трезор на ,,Тутунска банка“. Според пријавата на директорот на трезерот, четириесет годишен вработен во...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот