Продолжува истрагата за полицаецот кој застрела двајца малолетници од кои едниот...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица,...

МВР го осуди политиканството и дезинформирањето на Андонов

Министерството за внатрешни работи остро ги осудува обидите за ширење дезинформации и невкусни инсинуации со цел добивање на политички поени, а на сметка...

Јанкуловска била повикана на распит за ,,Титаник“

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска била повикана во СЈО на распит за случајот ,,Титаник“ во својство на осомничено лице, дознаваме неофицијално...

СДСМ бара МВР да го расчисти инцидентот во Драчево

Очекуваме полицијата да го расветли инцидентот во село Драчево, во кој со камења е искршен штабот на оваа партија. Искршени се надворешни стакла. Според информациите...

Советникот Тони Трајковски не е лицето од снимките што го влечеше...

Од СВР Куманово за Макфакс потврдиле дека вчера во Куманово бил приведен Тони Трајковски, советник во општина Куманово, како осомничен за претепувањето на пратеникот...

Истрага во МИТ универзитет

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство спроведе акција во просториите на приватниот МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, заради наводни...

Оливер Андонов го обвини министерот Спасовски за поврзаност со криминални групи

Лицето врз кое беше извршен обид за убиство и е познато на полицијата по неговите криминални, но и политички активности, изјави дополнителниот ...

Обвинителство ги истражува случаите со сексуална злоупотреба на малолетните домски штитенички

Основното јавно обвинителство Скопје и Основното јавно обвинителство Велес  ја известуваат јавноста дека активно преземаат дејствија за утврдување на фактите во врска со случајот...

Обвиненија за 9 лица, продолжување на притворот за две

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против девет лица учесници во нередите во Собранието на Република Македонија. Осомничените се товарат дека...

Јанева:Мандатот на СЈО е 5 години, ние уште три години ќе...

45 проценти од разговорите кои се преслушани не се анализирани, заедно со другите 55 проценти се предмет на истрага на СЈО. Ние одиме на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот