МВР: Насилниците предизвикале сообраќајка и ги тепале патниците

Околу 21,00 час. пријавено е дека на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр. 50 од страна на повеќе...

Обвинителство бара притвор за тројцата уапсени по јавното препознавање

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за проширување на истрагата за уште 3 лица за сторено кривично дело Убиство во обид сторено во соизвршителство,...

МВР го расчисти настанот пред штабот на ,,ГРОМ“, доказниот материјал предаден...

 Во врска со настанот што се случи во неделата (15.10.) на ул.“Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, пред штабот на политичката партија “ГРОМ“ каде имаше...

Кривична пријава за поранешниот генерален директор на ,,ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Б. (44) од Скопје и С.П. (45) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

МВР поднесе 24 кривични пријави и уапси 6 лица за злоупотреба...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на МВР во координација со Одделението за организиран криминал и корупција при Основно Јавно Обвинителство денеска ...

Се апсат државни службеници кои незаконски одобрувале субвенции

Полицијата денеска спроведува акција за сузбивање на злоупотреба на службена положба и овластување при распределба на земјоделски субвенции, потврдуваат за МИА од МВР. Приведени се...

Четири бебиња починале за една ноќ на Клиника за гинекологија!

Четири новороденчиња починале на Клиникаата за гинекологија ноќта меѓу четврток и петок минатата недела, дознава НОВА од свои извори на клиниката. Докторката, гинеколог која...

Полицијата го фати во Ново Село градоначалникот и кандидат Блажо Велков...

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Б.В (53) од Ново Село, поради постоење основи на сомнение...

СВР Битола поднесе посебен извештај за ,,Транспортер 2“ во кој е...

Секторот за внатрешни работи Битола, постапувајќи по Наредба на Основното јавно обвинителство Битола, во врска со предметот  со кодно име „Транспортер 2“ (кој се...

Владата на Груевски дала за пропаганда 30 милиони на странски и...

Владата на Никола Груевски во екот на кампањата за привлекување странски инвестиции, потрошила огромни пари за пропаганда на странски и домашни медиуми. Како што изјави...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот