Три лица осомничени за падот на полицискиот хеликоптер крај Струмица

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против три осомничени лица за хеликоптерската несреќа што...

Татко пријавил инцест меѓу своите син и ќерка

На 17.06.2017 година во 02.00 часот во ПС ОН Тетово, 43-годишен жител на едно тетовско село пријавил дека на 13, 14 и 15.06.2017 година...

МВР поднесе две кривични пријави против српскиот разузнавач Живаљевиќ

МВР достасви известување до Основно јавно обвинителство дека е утврдено со докази дека на 27 април за време на нередите во Собрание присутвувал странски...

30-дневен притвор за татко заради полов напад врз вонбрачното дете

Осомничениот делото го вршел во периодот од септември до декември 2016 година во времето кога ги користел законски овозможените видувања со своето дете од...

За сомнеж за поткуп од 1000 евра судот му одреди 30-дневен...

Според извори на порталот Нова тв, судот му одредил триесетдневен на директорот на клиника за неврохирургија доктор Александар Чапаровски зарди сомнеж дека примил м...

Кривична пријава за насилник од Прилеп којшто со нога го удрил...

Во врска со настаните  од 27.04.2017 година во Собранието на РМ, во текот на изминатите денови од страна на Единицата за насилен криминал во...

Спасовски бара целосна командна одговорност во МВР за насилството во Собрание

Оливер Спасовски , пратеник од СДСМ , даде изјава пред обвинителството за настаните од 27 април во Собрание. Тој рече дека очекува целосна посветеност...

Кривични пријави за седум лица поврзани со насилството во Собрание

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија на 11.05.2017 година СВР Скопје поднесе кривична пријава...

Пратениците почнаа да даваат искази во обвинителство за настаните во Собрание...

Пратеникот на Дуи, Артан Груби, даде исказ во обвинителството во својство на сведок, за настаните во Собранието од 27 април. По излегувањето од институцијата Груби...

ОЈО: Кај мртвото шестмесечно бебе од кичевско нема знаци за насилна...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар изврши увид во кичевското село Кленоец, каде што синоќа беше пронајдено починато бебе на 6-месечна...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот