Кај скопјанец пронајдено големо количество оружје и муниција

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против лицето З.Г. (57) од Скопје...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот