Владимир Панчевски е осуден за мобинг

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, е осуден за вршење мобинг врз вработен во времето кога ја извршуваше функцијата. Пресудата ја...

МПЦ бара да прекине судскиот спор во Австралија меѓу владиката Петар...

Светиот архиерејски синод на МПЦ-Охридска архиепископија, упати инструкција до Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Автралиско-новозеландски г.Петар, и до владика Тимотеј, кој е и Администратор Австралиско-сиднејски,...

Градоначалникот на Кавадарци Панов осуден на 60 дена затвор за изборен...

Шеесет дена затворска казна и парична казна од 25.000 денари доб градоначалникот на Кавадарци, Александар Панов, откако денеска во Основен суд Кавадарци беше прогласен за...

Полицијата ги доби налозите за спроведување во притвор,Грујовски во бегство?

МВР вечерва во 21.30 часот ги доби налозите од Апелациониот суд за спроведување на ексначалникот на Петта управа во МВР Горан Грујовски и Никола...

Врховен потврди дека Грујовски и Бошковски одат во притвор

Ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски и неговиот соработник Никола Бошковски од Управата за безбедност и контраразузнавање одат во притвор, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК...

Канческа-Милевска нема да патува во странство, но останува на слобода

Апелација ја одби жалбата на Елизабета Канческа-Милевска да и се врати пасошот, но исто така го одби барањето на СЈО да и се одреди...

Злоставувачот на ќерката на Весна Петрушевска осуден на 12 и пол...

12 години и шест месеци затвор е осудено лицето коешто  речиси пред  една година, изврши полов напад врз ќерката на актерката, Весна Петрушевска . Петрушевска...

Мијалков е убеден дека е невин и верува во професионалноста на...

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, беше последен во серијата јавни седници што се одржаа пред Кривичниот совет на Апелациониот суд во Скопје...

Ивона Талевска бара судот да и го врати пасошот бидејќи мора...

Апелациониот суд отвори расправа по жалбата на сопственичката на фирми и новинарка Ивона Талевска од „ТВ Сител“, која си го бара одземениот пасош назад....

Јавно обвинителство за организиран криминал го достави предметот ,,Сопот“ до СЈО

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по барањето на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот