Иво Санадер осуден на 4 и пол години затвор за примање...

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер е осуден на 4 и пол години затвор, по 4 години судење за обвинение дека примил 17 милиони куни...

Работници на ,,Трансмет“ донесени да протестираат пред Апелација

Работници на ,,Трансмет“ во сопственост на Сеад Кочан за кој се води постапка во СЈО и се очекува одлука на Апелациски суд за одредување...

Кочан во бегство, Апелација ќе решава за притворот

На отворена седница на барање на една од странките во случајот ,,Притвор за Сеад Кочан“, Апелацискиот суд ќе решава по жалбата на одбраната за...

Откако СЈО ги обезбеди доказите за ,,ТВРДИНА 2“, судијката се разболе

Повторно одложено рочиштето за предметот  ,,Тврдина2“ во кое првообвинет за уништување документи за набавка опрема за прислушување е Горан Грујвски. Овојпат судијката Лидија Петровска...

Продолжува судскиот процес ,,Тврдина2“ против Грујовски и 6 обвинети од УБК

Судскиот процес за предметот ,,Тврдина2“ продолжува со трето подготвително рочиште. Предметот е поврзан со обвинение на СЈО за уништување документација поврзана со опремата за...

Одложено судењето бидејќи Груевски не дојде на суд

Пропадна уште еден обид да продолжи судскиот процес против Никола Груевски и групата кои треба да одговараат за демолирањето на општина Центар и за...

Продолжува судењето на Груевски и групата за нарачаните шлаканици и демолирањето...

Петти обид да продолжи процесот за предметот на СЈО ,,Шлаканици за Жерновски“, откако судијката Татјана Михајлова на изминатите рочишта го одолговлекуваше судењето, а на...

Совет на јавни обвинители бара СЈО да назначи нов обвинител за...

Јавните обвинителки Катица Јанева и Фатиме Фетаи го прекршиле етичкиот кодекс на Јавни обвинители на РМ, заклучи Советот на јавни обвинители. ,,Дадовме препорака да се...

Третообвинетиот за ,,Дива Населба“ тврди дека Јанкуловска и Мијалков се...

Дем Шеху, третообвинет за случајот „Дива Населба“ пред судот тврдеше дека поранешната министерка за внатрешни Гордана Јанкуловска и поранешниот прв човек на УБК Сашо...

Судијката Михајлова ги казни обвинителките Јанева и Фетаи за непочитување на...

В.д. претседателката на Кривичен суд и судечки судија во процесот ,,Шамари за Жерновски“ во кој првообвинет е Никола Груевски, ги казни специјалните јавни обвинителки...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот