36 годишен маж со повреди заради пад од висина пронајден мртов...

На 04.11.2017 година во 01.35 часот во Скопје на ул.“Френклин Рузвелт“ во тревната површина, пронајдено било безживотното тело на М.Ј.(36) од Скопје. На телото...

Ја ограбиле банката и му одзеле 50.000 денари на клиент што...

На 03.11.2017 година во 09.30 часот во Скопје на ул.„Бутелска“ бб во експозитурата на „Халк банка“, три лица, со фантомки на главите и вооружени...

Струмичкиот ,,силувач“ доби притвор и кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против  А.М  (21) од с.Калуѓерица, Радовиш, поради постоење на основано соменение...

Бугарин со паралелен систем скенирал податоци од платежни картички

Отсекот за истраги на интернет и електронско плаќање во Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи, до Основното јавно...

Двајца Французи се приведени откако со ловечка пушка раниле жена на...

На 23.10.2017 година околу 15.10 часот, на излез од с.Кривогаштани, прилепско, кон с.Крушеани, В.П. (28) од Прилеп, додека извршувала земјоделски работи во нива, се...

Ќерката загинала, а мајката останала неповредена по превртување на возилото со...

На 23.10.2017 година околу 11.30 часот на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Тополчани, се случила сообраќајна незгода во која О.М.К. (38) од Битола, управувајќи патничко...

Малолетник и 19-годишник за два дена направиле 59 кражби и кривични...

СВР Скопје,до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Писмено известување за А.В. (19) од Кавадарци и Р.М. (17) од Скопје поради постоење онови на сомнение...

Во скопско село брат силувал сестра

На 17.10.2017 година во 13:30 часот во полициска станица  П.Н. (26) од едно село во скопско, пријавила дека околу пладне на 16.10.2017 година, додека...

42 годишен скопјанец пронајден мртов во автомобил паркиран на ,,Орце Николов“

На 12.10.2017 година околу 01.40 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од страна на Итна медицинска помош, било пријавено дека на ул....

СВР Охрид поднесе кривична пријава за силувањето што се случи во...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.П.М. (20) од с.Требеништа, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “силување”. Пријавениот на 07.10.2017...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот