Форензички тим од МВР и екипа на ЕВН ги истражуваат причините...

  Во двокатна куќа на ул.„Гоце Делчев“ во Тетово ноќеска избувнал пожар при што, според првичните информации, настрадале жена и четири деца. Надлежниот обвинител од Основното...

Матурант од Шибеник загина во Прага по пад од хотелски балкон

  Вчера наутро, во Прага, загина 19 годишниот Анте Микуландра од Билиќ, крај Шибеник во Хрватска. Тој бил на матурска екскурзија, а до несреќата дошло по...

Истепани две момчиња без повод во слаткарница во Аеродром

  На 01.03.2017 година околу 22.20 часот во Скопје на ул. „Владимир Комаров“, во слаткарница Ф.Ц.(19) и А.М.(20), без повод и причина, физички биле нападнати...

Полициски билтен:Куче нападнало жена, гостиварец нападнат со нож и секира…

На 13.12.2017 година во 11,25 часот Џ.Б.(38) од населба Илинден пријавила дека истиот ден околу 07,30 часот додека се движела по ул.19 во населбата...

Исчезна режисерот Мето Петровски

Познатиот македонски режисер на документарни филмови, добитник на повеќе домашни и меѓународни награди и признанија за својата 50-годишна творечка дејност, исчезна вчера по посетата...

Во пожар во куќа во Битола загинаа мајка и нејзиниот 17-годишен...

На 29.01.2018 година во 04,20 часот во Битола на ул.„Девеани“, во куќа сопственост на Т.А.(60) настанал пожар. Екипа на Територијалната противпожарна заштита Битола интервенирала на...

Познатиот српски доктор Срѓан Цветановиќ се самоуби откако претходно пукаше во...

Познатиот српски доктор, 59 годишниот Срѓан Цветановиќ, изврши самоубиство откако претходно се обиде да ја убие неговата партнерка, глумицата Ивана Панзаловиќ, во Србија позната...

Опожарени и искршени автомобили во Кавадарци

Во последниве два дена во Кавадарци се случија три уништувања на автомобили. Автомобил марка Дачиа Логан било опожарено синоќа околу 22 часот во Кавадарци.Патничкото...

Ѝ ги врзал рацете и устата и ја силувал на стадион...

На 14.12.2017 година било пријавено дека истиот ден во претпладневните часови во Виница на градскиот стадион У.Ќ.(18) од Виница извршил кривично дело „силување“ над...

По 4 години пронајден убиецот на сопственикот на менувачницата ,,Золид Трејд“...

Оовното јавно обвинителство – Скопје поднесе Обвинителен акт против лицето И.И. за сторено кривично дело – Разбојништво од чл. 237 ст.5 во врска со...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот