23 годишно момче загина во пожар во стан во населба Аеродром

На 08.09.2017 година околу 03.00 часот, во стан на бул. „Јане Сандански“  во Скопје, од засега непознати причини избувнал пожар. При интервенција на екипа...

42 годишен скопјанец пронајден мртов во автомобил паркиран на ,,Орце Николов“

На 12.10.2017 година околу 01.40 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од страна на Итна медицинска помош, било пријавено дека на ул....

Убиен 30-годишен маж на приватна забава во македонски ресторан во Мелбурн

Еден човек бил избоден со нож и убиен откако избувнала тепачка на забава  во источно-европски ресторан во западен Мелбурн-пишуваат австралиските медиуми. Фаталната тепачка се случила...

Истепани две момчиња без повод во слаткарница во Аеродром

  На 01.03.2017 година околу 22.20 часот во Скопје на ул. „Владимир Комаров“, во слаткарница Ф.Ц.(19) и А.М.(20), без повод и причина, физички биле нападнати...

Малолетник и 19-годишник за два дена направиле 59 кражби и кривични...

СВР Скопје,до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Писмено известување за А.В. (19) од Кавадарци и Р.М. (17) од Скопје поради постоење онови на сомнение...

Разбиена досега најголема организирана група на криумчарење мигранти

  Во рамките на својата надлежност и контунуирана борба против организираниот криминал и корупција, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во...

Уапсен силувачот од Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против O.Х (35) Струмица  поради постоење на основано соменение дека...

Бугарин со паралелен систем скенирал податоци од платежни картички

Отсекот за истраги на интернет и електронско плаќање во Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи, до Основното јавно...

МВР соопшти детали за загинувањето на 17 годишниот ученик во школски...

Министерството за внатрешни работи, информира дека денеска во 10:15 часот во Полициската станица во Струмица било добиено телефонско известување од струмичката Општа болница дека...

Поранешен полицаец усмрти 29 годишна фитнес инструкторка, а потоа се самоубил

Поранешен полицаец од Загреб, 36 годишниот Дубравко Сикермештер, пред неколку дена, со пиштол ја усмртил 29 годишната фитнес инструкторка, Ана Куртањек. Според сознанијата на полицијата,...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот