Запалено возилото на познат приватник и член на СДСМ од Крива...

Синоќа е опожарен автомобил на познат член на социјалдемократите од Крива Паланка.Како што информираа од МВР ,синоќа околу 2.50 минути на улицата Свети Јоаким...

Матурант од Шибеник загина во Прага по пад од хотелски балкон

  Вчера наутро, во Прага, загина 19 годишниот Анте Микуландра од Билиќ, крај Шибеник во Хрватска. Тој бил на матурска екскурзија, а до несреќата дошло по...

Ја удирал сопругата со телефон и пиштол по глава и се...

На 28.08.2017 година околу 01,00 часот во ПС-Велес, Б.Ѓ. (45) од Велес пријавила дека нејзиниот сопруг Ѓ.А. (47), на 27.08.2017 година околу 19,00 часот...

Почина пленумецот и преведувач Огнен Чемерски

По кратко боледување почина Огнен Чемерски (42), преведувач, лектор и асистент на Κатедрата за англисκи јазиκ при Филолошкиот фаκултет „Блаже Κонесκи“ во Скопје. Едно...

Контроверзниот Здравко Мамиќ преживеа обид за убиство

Рано утрината двајца маскирани напаѓачи се обидоа да го убијат контроверзниот сопственик на ФК ,,Динамо“, Здравко Мамиќ. Како што информираат хрватските медиуми, атентатот врз Мамиќ...

Здравствен билтен за состојбата на повредените патници од автобуската несреќа на...

Во врска со тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес Министерство за здравство информира  дека се хоспитализирани вкупно 28 лица : 1. На Универзитетската клиника за...

Откако со чекан го нападна цело семејство на ФБ напишал дека...

Јавно обвинителство објави детали од монструозното убиство и напад со чекан во куќа во Велес од страна на 46 годишниот велешанец Спасе Вељанов, кој...

Со токмак го убил соседот и тешко ги повредил неговите сопруга,ќерка...

Тежок инцидент се случил во Велес изминатата ноќ, јавува порталот Дума. Едно лице е убиено со токмак, а повредени се неговите сопруга, ќерка и брат....

Тапкарошите спогодбено ќе платат казна, а странските државјани се протерани од...

Основното јавно обвинителство – Скопје постапуваше по поднесени три кривични пријави од Министерството за внатрешни работи против пет лица осомничени за сторено кривично дело...

Малолетник осомничен за потметнување пожар во Долна Матка

На 03.08.2017 година околу 13,46 часот, во Единицата за известување и команда во СВР Скопје телефонски пријавено e дека во с.Долна Матка во близина...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот