Убиено младо момче во Чаир(вознемирувачка фотографија)

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата "Џон Кенеди", пред средното училиште "Цветан Димов". Убиството се...

33-годишна жена го пријавила својот 22-годишен партнер за полов напад врз...

На 16.12.2017 година во Полициската станица Виница, 33-годишна жена од Штип (во моментот непријавено престојувала во Кочани) пријавила дека А.Х. (22) од Виница, со...

Уапсен силувачот од Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против O.Х (35) Струмица  поради постоење на основано соменение дека...

Малолетник претепан во градски автобус

На 14.12.2017 година во 18,00 часот  Е.Н.(36) пријавила дека истиот ден околу 13,20 часот нејзиниот 15- годишен малолетен син додека се возел со своите...

Ѝ ги врзал рацете и устата и ја силувал на стадион...

На 14.12.2017 година било пријавено дека истиот ден во претпладневните часови во Виница на градскиот стадион У.Ќ.(18) од Виница извршил кривично дело „силување“ над...

Полициски билтен:Куче нападнало жена, гостиварец нападнат со нож и секира…

На 13.12.2017 година во 11,25 часот Џ.Б.(38) од населба Илинден пријавила дека истиот ден околу 07,30 часот додека се движела по ул.19 во населбата...

Во Батинци откриен магацин за чување на репроматеријалите за лабораторијата за...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР, во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, заокружувајќи ги минатонеделните...

Поранешен полицаец усмрти 29 годишна фитнес инструкторка, а потоа се самоубил

Поранешен полицаец од Загреб, 36 годишниот Дубравко Сикермештер, пред неколку дена, со пиштол ја усмртил 29 годишната фитнес инструкторка, Ана Куртањек. Според сознанијата на полицијата,...

Сопственик на менувачница застрела и уби двајца разбојници при обид за...

Денеска (27.11.) во попладневните часови, поточно во 16,35 часот во Единицата за известување и команда добиена е пријава дека на улицата “Борис Трајковски“ во...

Двајаца ограбувачи со нож се закануваат и продолжуваат да тероризираат низ...

МВР во уште еден билтен бележи напади од двајца ограбувачи кои со нож се закануваат и крадат пари и телефони од млади лица на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот