40-годишен мотоциклист загина по удар во возило

На 04.03.2018 година, околу 13.30 часот, на автопатот Скопје-Гевгелија, кај с.Удово, мотоцикл „Хонда CVR 1000“ без регистарски ознаки, управуван од Т.П. (40) од Кавадарци,...

Битолчанка се тепала со таткото и братот, па потоа сите им...

На 17.02.2018 година во 22,20 часот во Битола, тројца полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, преземале службени дејствија по пријава од лицето...

Со нож и чекан ја усмртил сопругата и тешко ја повредил...

Таткото и сопруг, 54 годишниот Б.А. изминатата ноќ го малтретирал своето семејство,а потоа најбрутално ја убил сопругата. Во намера да ја спречи трагедијата и...

Припадничка на Исламска држава од Куманово убиена во Сирија

 Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се...

Обвинение против Зоран Марјановиќ за убиство на неговата сопруга Јелена

По две години контроверзи, полнење на медиумите со секакви приказни до банализирање на убиството на српската фолк пејачка Јелена Марјановиќ, обвинителството конечно официјално го...

Се истепале на веселба во Царев Двор и завршиле во болница

На 03.02.2018 година во 22,25 часот телефонски во ПС Ресен, С. Д. (38) од Ресен пријавил дека во хотел во с.Царев Двор–ресенско, каде се...

Во пожар во куќа во Битола загинаа мајка и нејзиниот 17-годишен...

На 29.01.2018 година во 04,20 часот во Битола на ул.„Девеани“, во куќа сопственост на Т.А.(60) настанал пожар. Екипа на Територијалната противпожарна заштита Битола интервенирала на...

Форензички тим од МВР и екипа на ЕВН ги истражуваат причините...

  Во двокатна куќа на ул.„Гоце Делчев“ во Тетово ноќеска избувнал пожар при што, според првичните информации, настрадале жена и четири деца. Надлежниот обвинител од Основното...

Трагедија во Тетово: Во пожар настрадаа мајка и нејзините 4 деца

  38 годишната Фатиме З. и нејзините 4 деца на возраст од 4 до 13 години, настрадаа во пожар утрината во тетовската населба Поток, потврдија...

24-годишна девојка скокнала од прозорец, 26-годишно момче се самоубило со пушка,...

На 23.01.2018 година околу 07,30 часот во с.Таор, скопско  во една од собите од куќата каде живеел, самоубиство со ловечка пушка извршил И.Б.(26). Извршен...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот