СВР Охрид поднесе кривична пријава за силувањето што се случи во...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.П.М. (20) од с.Требеништа, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “силување”. Пријавениот на 07.10.2017...

Tричлено семејство загина во близина на Делчево

Двегодишно детенце и неговите родители, загинаа попладнето во тешка сообраќајна несреќа на десетина километри пред Делчево. Како што информира ТВ Стар, до несреќата дошло...

За 6 месеци поднесени се 384 кривични пријави за семејно насилство

Во првото полугодие од 2017 година од областа  на семејното насилство поднесени се кривични пријави за вкупно 384 сторители. Од нив 94 % од...

Во штаб на ВМРО ДПМНЕ сопартиец се обидел да силува кандидатка...

Синоќа во изборен штаб на ВМРО ДПМНЕ во село Требеништа, извесен Филип М. се обидел да силува сопартијка, која е кандидат за советник од...

Почина Алит Абази- независен кандидат за градоначалник на Кичево

Алит Абази, кој беше застрелан во вооружен инцидент во Кичево, утрово им подлегнал на повредите. Тој беше носител на независна кандидатска листа за Кичево...

Киднапирал 11- годишно дете, па го принудувал да питачи

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Ќ.К. (60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

МВР идентификуваше 5 учесници во инцидентот во кој беше претепан Елвис...

Во врска со вчерашниот случај на физичка пресметка помеѓу повеќе лица, кој се случи на ул. Гвадалахара во населбата Шуто Oризари, Министерството за внатрешни...

Во Алит Абази, кандидат за градоначалник, било пукано во грб

ЈО објави официјално соопштение во кое информира за вчерашниот инцидент во Кичево кога беше ранет независниот кандидат за градоначалник, Алит Абази: Според првичните сознанија до...

Татко и син починаа од струен удар во купатило

На 16.09.2017 година во 21,00 часот во с.Сушица-Општина Ново Село,  И.П. (54),  додека се туширал во купатилото, од неисправна електричната инсталација добил струен удар...

Овчар сексуално злоставувал и ограбил 55-годишна Холанѓанка во Вевчани

На 14.09.2017 година во 20.30 часот во Полициско одделение Велешта било пријавено дека бил извршен полов напад врз К.С.К. (55) од Кралство Холандија. Истиот...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот