Дали и мојот телефонски број бил прислушуван-81 барање до СЈО

Од Специјално јавно обвинителство најавуваат наскоро прес конференција. Тие известуваат дека екојдневно расте бројот на барања кои граѓаните ги упатуваат до ова Јавно обвинителство,...

Почина Иван Карадак

Денеска во Скопје, почина  Иван Карадак, еден од најплодните автори на македонската модерна сатира, творецот на  емисијата “Хихирику”, којашто секоја недела ,  40 години...

Судот го одби предлогот на СЈО за притвор на Мијалков и...

Постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) од 30.06.2017 година, за...

Михајлова направи чистка на ,,непослушните“ судии, ги унапреди судиите од ,,тефтерчето...

Бунт се случува во Основниот суд Скопје 1 или популарно- Кривичниот суд. Според порталот СДК в.д. претседателката на судот Татјана Михајлова со новиот распоред на...

ВОА:Девојка од струшко финансираше изградба на бунар во Африка(видео)

Едита Џемајлоска  од струшкото село Подгорци, направи одличен потег кога реши да финансира ископ на бунар со питка вода во едно село во Танзанија,...

Кога кафето и честа на државата чинат 20 евра

Дали угледот на државата ни вреди 20 ЕВРА? (Писмо испратено до МВР) Синоќа ( 08.12.2016), во 21часот и 30 минути, автобус на Рул транс, со...

Во скопско Кондово утрината се убиени три лица?

Според наши неофицијални информации, утрината во скопското село Кондово  се убиени три лица, а уште неколку се ранети. Екипи на крим техника на МВР...

Совет на јавни обвинители бара СЈО да назначи нов обвинител за...

Јавните обвинителки Катица Јанева и Фатиме Фетаи го прекршиле етичкиот кодекс на Јавни обвинители на РМ, заклучи Советот на јавни обвинители. ,,Дадовме препорака да се...

Простачки и непримерни закани на Твитер од Филип Петровски

Актуелниот директор на Државен архив на Република Македонија Филип Петровски, на својот Твитер налог објави коментар со непримерна содржина, полн со омраза, омаловажување и...

Познатиот српски доктор Срѓан Цветановиќ се самоуби откако претходно пукаше во...

Познатиот српски доктор, 59 годишниот Срѓан Цветановиќ, изврши самоубиство откако претходно се обиде да ја убие неговата партнерка, глумицата Ивана Панзаловиќ, во Србија позната...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот