Денеска ќе биде поднесено обвинение за бруталниот упад на 27 април...

Јавно обвинителство денеска ќе поднесе обвинение до надлежен суд за упадот , нередите и бруталниот напад врз тогаш опозициски пратеници во Собрание на РМ...

Убиен градоначалникот на општина Боговиње од вработен во општината

Утрината во Боговиње е убиен градоначалникот Хазби Идризи кој тешко ранет бил донесен во Медицински центар во Тетово, но набргу им подлегнал на повредите. Неофицијално,...

Во тензична атмосфера и протести се одржува судењето за прегазувањето на...

Со транспаренти  „Ако Бобан е луд и ние ќе полудиме“, „Националист“ и „Кукавица“, поголема група граѓани организирани од граѓанското здружение „Зери“ (Глас), денеска протестираа...

Крадци на дрва семејно ги нападнале полицајците при интервенција

На 25.12.2017 година околу 10.20 часот Д.Т. (54) од с.Одрено, општина Ранковце, заедно со неговата сопруга З.Т. (40) и малолетните синови, физички нападнале полициски...

Премиерот Заев ги угости во Влада децата без родителска грижа(видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија, по повод новогодишните празници, денеска се сретна со децата од СОС детско село и од Детскиот дом „11...

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски осомничен за убиство на...

Секуловски Филип Секуловски Филип од т.Славко м.Мирјана роден во Скопје на  30.12.1992 година, живее на ул„Мис Стон“ бр.26 б. во Скопје Филип Секуловски се товари за...

Поднесени уште две кривични пријави за учество во толпа,се подготвуваат соодветни...

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицата...

ВИДЕО: Како тренираат руските војници во воената база на Арктик на...

Русите важат за едни од најиздржливите луѓе што се однесува до студот и ниските температури. Ако се знае какви се зимите во Москва, а...

Плусинфо: Запален автомобилот на пратеничката на СДСМ-Славица Шуманска-Митева

Автомобилот на пратеничката на СДСМ , Славица Шуманска – Митева, бил запален синоќа околу 1.20 часот во Виница, дознава Плусинфо. Полицијата, пак, во текот на...

На Скопје му се случува екоцид!

Параметрите на загаденост на воздухот во Скопје изминатата ноќ(14.12.2017), многукратно ја надминаа максимално дозволената концентрација. Градот е покриен со густа магла од отровни честички...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот