Александар Диневски се враќа да ,,дослужи“ година и пол затвор за...

,,Злосторничката антимакедонска и криминална Хунта на Никола Груевски и Фамилијата и натаму е одлучна во спроведувањето на пресметката со мене започната со иницирањето на...

Распишана меѓународна потерница по Сеад Кочан

,,Распишани се и централна и меѓународна потерница. Засега не можеме да потврдиме каде би можел да се наоѓа осомничениот од Специјалното обвинителство.“ Ова за...

Регионална поддршка за македонските новинари

Регионалната мрежа за застапување за слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, изразува полна солидарност и поддршка за новинарите и медиумските работници во...

30 дена притвор за Сеад Кочан, Кривичен суд побара од МВР...

На сајтот на Основен суд Скопје 1 е објавено решението со кое е прифатена жалбата на СЈО и е одредена мерка притвор од 30...

Додевски:Немаме добиено решение,Кочан е слободен човек

Одбраната на Сеад Кочан нема добиено известување од ОССкопје 1 за одредување мерка притвор, изјави неговиот адвокат Никола Додевски. Тој е крајно изненаден како...

Одложено судењето бидејќи Груевски не дојде на суд

Пропадна уште еден обид да продолжи судскиот процес против Никола Груевски и групата кои треба да одговараат за демолирањето на општина Центар и за...

Продолжува судењето на Груевски и групата за нарачаните шлаканици и демолирањето...

Петти обид да продолжи процесот за предметот на СЈО ,,Шлаканици за Жерновски“, откако судијката Татјана Михајлова на изминатите рочишта го одолговлекуваше судењето, а на...

За ТВ НОВА притворот за Сеад Кочан е удар врз бошњачката...

Телевизија НОВА која е во сопственост на Сеад Кочан, сопственик и на Трансмет преку кој тој добил тендер со фалсификат документи, по одлуката на...

ВИДЕО: Поднесена кривична пријава против напаѓач на екипата на порталот а1он

Министерот за внатрешни работи Агим Нихиу на заедничка прес конференција со претседателот на ЗНМ Насер Селмани во просториите на здружението, објави дека е поднесена...

Совет на јавни обвинители бара СЈО да назначи нов обвинител за...

Јавните обвинителки Катица Јанева и Фатиме Фетаи го прекршиле етичкиот кодекс на Јавни обвинители на РМ, заклучи Советот на јавни обвинители. ,,Дадовме препорака да се...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот