ЈСП како пропагандистички панел на ВМРО ДПМНЕ

Не е првпат граѓани да реагираат дека додека се возат во автобусите на ЈСП постојано се пуштаат емисии со пропагандистичка содржина кои се емитуваат...

СДСМ го осуди нападот врз Музеј на албанска азбука и повика...

СДСМ најостро го осудува инцидентот во Битола, во којшто се фрлени молотови коктели кон Музејот на албанската азбука. Очекуваме надлежните органи во најбрзо време да...

Со молотови коктели нападнат Музеј на албанска азбука во Битола

Рано утрината Музејот на албанската азбука во Битола бил нападната со три молотови коктели фрлени од неколку лица кои потоа избегале. Како што изјави директорот...

Ректоратот при УКИМ го пријавил во МВР нападот врз Фрчкоски

  Во врска со настанот од 03 -ти овој месец, кој што од страна на ректоратот на Универзитетот Св. “Кирил и Методиј“ во Скопје беше...

Демначите на ВМРО ДПМНЕ што плукаат и ,,прашуваат“ распоредини и пред...

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на својот ФБ профил објави фотографија на лице,  како што во јавноста веќе ги нарекуваат вмровски тројки кои напаѓаат,...

СЈО ги демантира шпекулациите дека обвинителката Фетаи нема да биде дел...

  Информираме дека ова Јавно обвинителство го обжали решението на судијата на претходна постапка  при Основниот Суд Скопје 1 за неизрекување на мерка притвор за...

Опожарени и искршени автомобили во Кавадарци

Во последниве два дена во Кавадарци се случија три уништувања на автомобили. Автомобил марка Дачиа Логан било опожарено синоќа околу 22 часот во Кавадарци.Патничкото...

СЈО ќе вложи жалба за неизрекување притвор за Кочан

Специјално јавно обвинителство најверојатно уште денеска ќе вложи жалба на одлуката на судијката Даниела Димовска да го одбие нивното барање за притвор на сопственикот...

Судот одби притвор за Кочан, за Авировиќ мерки на претпазливост

Судија на претходна постапка од Основен суд Скопје 1, го одби барањето на Специјално јавно обвинителство да му одреди мерка притвор на сопственикот на...

Се делат флаери за бојкот на наставата заради наводната двојазичност во...

Повик за бојкот на наставата се дели низ средните училишта во Скопје. Во повикот се повикуваат учениците во 9 часот да излезат во своите...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот