Ова се водачите на крвавиот пир во Собрание, повредени над 100...

Министерство за внатрешни работи информира дека безбедносната состојба во централното градско подрачје,  околу и во собранието е  нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред...

,,Чуварите“ на унитарна Македонија го демолираа ,,храмот на демократијата“

Еве како изгледа македонскиот Парламент по бруталното насилство на разбеснетите насилници организирани од ВМРО ДПМНЕ и од протагонистите на ,,За заедничка Македонија“, . ...

Полицајци го овозможија нападот на Собранието и влезот на разбеснетата толпа

Како што може да се види од многубројните видео снимки, полицајците задолжени за чување на јавниот ред и мир и безбедноста на присутните во...

45 луѓе повредени во безредието во Собрание

Вкупно 45 луѓе, меѓу кои пратеници,тројца полицајци и обезбедување, се примени во Градската болница во Скопје, изјави за МИА директорката на таа јавна здравствена...

,,Бидете спремни“-им порача Бетмен Велит на следбениците, се вели ,,подготвени“ одговори...

Ова е пораката на еден од организаторите на секојдневните протести, како што велат, за одбрана на унитарноста на Македонија Богдан Илиевски, познат како Бетмен...

Врховните судии по вторпат му рекоа НЕ на Јово Вангеловски

Мнозинството врховни судии не го поддржа рефератот со кој ќе се отвореше простор за укинување на притворот на Сеад Кочан, неофицијално дознава Алсат-М. Иако требаше...

Почина српскиот бизнисмен Сретен Кариќ

  По долга и тешка болест денеска почина бизнисменот Сретен Кариќ. Тој беше најстариот син во семејната империја Кариќ, ја имаше функцијата на Генерален директор на...

Фондација ,,Тома Фила“ за помош на правниците што сакаат да станат...

Во рамки на одбележувањето на Денот на основањето на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - 25 април, во Битола беше промовирана Фондацијата „Тома Фила“. Фондацијата...

Подмитувачите осудени, подмитените не признаваат дека зеле мито

Никој од подмитените македонски политичари не признаваат дека зеле мито од директорите на ,,Маѓар Телеком“ иако тие признаа, се спогодија и судот во Њујорк...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот