Судот испрати покани за сослушување на осомничени од ,,Трезор”

Судии од Одделот на претходна постапка постапувајќи по двата предлози – предлогот за определување на мерка притвор против едно лице и предлогот за определување...

Нема експерт да го декодира мобилниот на Коста Крпач

Мобилниот телефон на Коста Крпач, веројатно крие тајни, но нема кој да го декодира. Ова беше речено на брифинг за новинарите одржан во Основно...

Осомничен од ,,Трезор” треба да се појави пред судија на распит

Скопје, 29 септември, 2016 - 10:35 (META) Денеска судија на претходна постапка треба да го повика осомничениот од случајот „Трезор“ за кој Специјалното...

Интегрален текст од прес конференцијата на СЈО

28.09.2016 Денес ова Јавно обвинителство оддржа прес конференција. Во продолжение е изјавата на Јавната обвинителка Фатиме Фетаи, а јавната обвинителка Ленче Ристоска одговараше на новинарски...

,, Трезор ” за богатење на контраразузнавачи

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека Трезор е случај за економски криминал кој произлегува од прислушуваните разговори. Обвинителката Фатиме Фетаи, која ги образложи сомневањата рече...

Дамјановска: Татко ми беше дома кога се случи инцидентот

Керката на градоначалникот на Куманово Марта Дамјановска во реакција за актуелно.мк, тврди дека нејзиниот татко Зоран бил дома за време на немилиот настан што...

,,Трезор” – нов случај на СЈО

Најава за прес конференција 27.09.2016, Скопје – На 28.09.2016 година со почеток во 10,00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела...

Бизарна смрт пред домот на кумановскиот градоначалник

Резултатите од обдукцијата на телото на 55- годишниот Кирчо Тодоровски кој утрово беше најден мртов во станбена зграда во Куманово, ќе откријат дали самиот...

Белград: Турски падобранец падна на покрив

Падобранецот Т.К. (26), турски државјанин, денеска околу 13 часот падна на покрив на зграда во Падинска скела, крај Белград, во непосредна близина на спортскиот...

Србија: Уапсени 16 криумчари на луѓе

Во акција на српската полиција уапсени се членови на криминална група од Бујановац и Прешево кои се занимавале со организирање на илегален влез, престој...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот