Државата им обезбеди дом на 96 бездомници затекнати под Кале(видео)

,,Ромите затекнати под Кале сега имаат дом, документи и речиси сите примаат социјална помош. Се грижиме за секое семејство и секое дете. За нивната...

Итна прес конференција на Филипче по претепувањето на медицинска сестра

Повеќе медиуми јавија дека на КАРИЛ е претепана медицинска сестра , откако му соопштила на роднина дека негов близок починал. Министерот Венко Филипче свика итна...

Обвинети во судските процеси на СЈО протестираат и бараат правда и...

На протестот пред судот стотина демонстранти побараа правда и слобода за Никола Груевски. Меѓу нив беа и  Александар Трајковски, кој е еден од обвинетите за...

Случајни минувачи се обиделе да ја спасат 17 годишната девојка

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издаде Наредба за обдукција на телото на 17-годишна девојка која беше пронајдена синоќа во водите на...

Пронајдено е телото на девојчето кое падна во Вардар кај Гостивар

Порталот Гостивар прес објави дека вечерва е пронајдено мртво 17 годишно девојче кое попладнето падна во водите на реката Вардар крај Гостивар. Телото го пронашле...

МКД: Тамара починала од воспаление на бели дробови и родителска негрижа

Порталот МКД.мк, објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој започна пред...

МВР презеде мерки против навивачите кои скандираа националистички пораки во Тетово

Раководството на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска ( 5 ноември ) оствари средба во Основното јавно обвинителство Тетово за целосно расчистување на случаите...

Одбиена е молбата на Груевски за одложување на затворската казна

Судија за извршување санкции при Основниот Суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по молба за одложување на извршување на санкција определена со правосилна пресуда...

Тасева: Судските одлуки се јавни, не се чувствуваме виновни

„Ние само го објавивме решението од Апелациониот суд. Судските одлуки се јавни. Тоа ако сè уште не е, треба да биде објавено на веб-страницата...

Притвор за две лица за вооружената престрелка во Куманово

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат за вооружената...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот