Грчката противпожарна служба објави снимка од извлекувањето на загинатите планинари(видео)

Грчката спасувачка екипа на противпожарната служба, на својот твитер профил објави куса снимка од акцијата на извлекување на загинатите македонски планинари. 27 годишната Калина Велевска...

За Калина Велевска, вљубеничката во планинските предели…

26 годишната Калина Велевска, член на планинарскиот клуб ,,Трансверзалец“, прерано го заврши својот млад живот на врвовите на Кајмакчалан...таа вчера целосно им се предаде...

Лага и дезинформација се вестите за наводен атентат врз обвинителката Фатиме...

  Чиста дезинформација!-вака реагираат од МВР на објавата на некои портали на албански јазик дека пред два дена е спречен обид за атентат врз обвинителката...

Извлечени телата на двајцата загинати планинари К.В (25) и 35-годишен маж

(MИА) Извлечени се телата на двајцата планинари од Македонија од врвот Кајмакчалан и се симнуваат кон скијачкиот центар кадешто доктори од итната служба ќе...

Заскитаните планинари се членови на планинарското друштво ,,Трансверзалец“

Грчките медиуми јавуваат дека се пронајдени телата на заскитаните планинари (маж на 35 и девојка на 25 г) во областа Свети Илија на Кајмакчалан....

Двајца млади планинари загинаа на Кајмакчалан

Вчера вечер околу 23 часот и 30 минути, на македонската страна на планината Кајмакчалан загинале двајца планинари, потврдија за А1он од Министерството за внатрешни...

Пратеничката на СДСМ Лазарова и градоначалникот на Валандово Костадинов повредени во...

Во вчерашната сообраќајка кај Удово потешко е повредена  пратеничката на СДСМ, Мери Лазарова (33), а со полесни повреди поминал градоначалникот на Валандово Перо Костадинов...

Обвинение против Зоран Марјановиќ за убиство на неговата сопруга Јелена

По две години контроверзи, полнење на медиумите со секакви приказни до банализирање на убиството на српската фолк пејачка Јелена Марјановиќ, обвинителството конечно официјално го...

МВР ги ,,лови“ фејсбукџиите што им се закануваат на Премиерот и...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР, согласно своите законски надлежности, во изминатиот период документираше и процесуираше триесет случаи во коишто, преку...

Пронајдено најевтиното решение за прокиснувањето на зградата од 42 милиона евра

Ова е идејата на секогаш духовитиот Александар Дојранлиев како да се заштити Државен архив и неговото бесценето богатство од прокиснувањето на покривот на  Археолошки...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот