Полицијата исклучи 17 возачи од сообраќај заради организирање трки на скопски...

  На 22/23.04.2018 година во времето од 22,00 до 01,30 часот на улица “Митрополит Теодосиј Гологавов“ од страна на Одделението за безбедност на сообраќајот на...

Изминатата ноќ од контролирани 1.101 возачи кај 232 пронајден алкохол во...

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Скопје во насока на доследно почитување на сообраќајните правила и прописи...

За 6 часа во Скопје фатени 248 алкохолизирани возачи

Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе акциски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање...

Притворен е полицаец дилер и уживател на дрога

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против...

Малолетничките од Неготино ќе одговараат кривично за тепањето на соученичка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе Известување до Основното јавно обвинителство против три малолетни лица на возраст од 13, 14 и 15 години...

БИРН објави фотографии од пеплосаните простории по пожарот во Министерство за...

Сѐ било во ред со струјната инсталација во зградата на Министерството за правда, кога пред десетина дена се запали четвртиот од петте ката на...

Неготински средношколци ги шокирале Италијаните со однесувањето, вршеле нужда на подот...

Хотелите не сакаат веќе да работат со македонски групи за екскурзии, заради отсуство на елементарна култура! Снежана Стојановиќ, тур оператор за Италија и Европа од...

Откриени 38 мигранти од Пакистан и Индија

Вчера (17.04.), околу 04,30 часот, од страна на полициски  патролен тим од ПС за  ГН Михајлово и ПС ОН Неготино, на регионалниот пат  Гевгелија-Скопје,...

Заради ризична бременост Јанкуловска не се појави на судење

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ во кој и се суди за набавката на луксузниот...

Се запалило возилото во кое го оставил своето тригодишно дете

На 16.04.2018  година околу 18,00 часот било пријавено дека во Тетово на улицата „Илинденска“ на паркинг избувнал  пожар во   патничко моторно возило „Ауди  А-3“...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот