Ковачев: Цар Самоил е бугарски цар, Прличев е Бугарин, Македонците се...

Бугарски политички претставници секојдневно го зголемуваат притисокот врз Македонија и Владата да се откажат од историското минато, посебно од периодот во Втората светска војна....

Владата на РМ го подигНа споменикот на Есма Реџепова, но го...

По две години од смртта на Есма Реџепова-Теодосиевска, неофицијалната ,,кралица на ромската песна, нејзиното вечно почивалиште конечно доби достоинствено обележје-споменик. Откако никој од нејзините наследници,...

Локално

Кавадарци го решава загадувањето со аеросолизација(видео)

Општина Кавадарци спроведе мерка на аеросолизација за намалување на загадувањето , кое во последните недели е енормно, како впрочем во поголем број градови во...

Глобално

Трамп ги игнорираше Клинтонови на комеморацијата за Џорџ Буш(видео)

Пристигнувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на погребната служба за претседателот Џорџ Х.В. Буш, се чини  го расипа расположението меѓу сопружниците Обама и Клинтон,...

Горјан Лазаров-директор на синџирот хотели ,,Ореа“ во Чешка

Во Прага заминал сосем случајно, сега е генерален директор на чешкиот синџир хотели „Ореа“. Горјан Лазаров вели дека за својот живот го одбрал потешкиот...

Култура

Ден на македонскиот јазик во Романија

Во присуство на високи претставници на романските државни институции, сенатори, пратеници, претставници на Друштвото на македоците во Романија и други поканети гости, претставници на...

Во Фокусот

Македонски лекари од Државна кардиохирургија вградија механичко срце кај 54 годишен...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче,  го посетија пациентот кај кого за прв пат во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

bukviako

Емилија Лазаревска

повеќе

  Глогов колец за СЈО

  Пишува: Емилија Лазаревска   Со секој нов ден, скандалот со бегството на Груевски, е сѐ поголем. Всушност, ова е еден од најголемите скандали во Македонија, по...

  Гости

  повеќе

   Цената на одродувањето

   Пишува: проф.д-р Катерина Тодороска   Многу често слушаме за патриотизмот, македонштината, предавниците, но еве јас решив да проговорам и за одродувањето. И секако, за почеток, малку историја. На...

   Некогаш и сега

   ologo

   ФОТО

   human hair extensions   ,
   african american wigs   ,
   extensions hair   ,
   human hair wigs for black women   ,
   Lace Front Wigs    /
   clip in extensions    /
   human hair extensions   ,
   clip in hair extensions   ,
   best hair extensions   ,
   african american wigs   ,
   remy hair extensions   ,
   extensions hair    /
   clip in hair extensions   ,
   human hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   Lace Front Wigs   ,
   best hair extensions   ,
   remy hair extensions   ,
   extensions hair   ,
   human hair wigs for black women   ,
   extensions hair    |
   remy hair extensions    |
   best hair extensions   ,
   hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   clip in hair extensions   ,
   human hair extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   human hair wigs   ,
   extensions hair   ,
   remy hair extensions   ,
   hair extensions   ,
   lace front wigs   ,
   african american wigs   ,
   clip in extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   human hair extensions   ,
   best hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   extensions hair   ,
   lace front wigs   ,
   african american wigs   ,
   clip in hair extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   human hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   best hair extensions   ,
   lace front wigs   ,
   extensions hair   ,
   african american wigs   ,
   remy hair extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   hair extensions   ,
   human hair wigs   ,
   full lace wigs   ,
   best hair extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   extensions hair   ,
   hair extensions   ,
   remy hair extensions   ,
   human hair wigs   ,
   hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   clip in hair extensions   ,
   lace front wigs   ,
   clip in extensions   ,
   african american wigs   ,
   best hair extensions   ,
   human hair wigs for black women   ,
   extensions hair   ,
   human hair wigs   ,
   remy hair extensions   ,
   hair extensions   ,
   full lace wigs   ,
   clip in hair extensions   ,
   lace front wigs   ,
   human hair wigs   ,
   human hair wigs for black women   ,
   best hair extensions   ,