Кошаркарите на МЗТ Скопје се поразени од Динамик со 98:75 на гостувањето во Белград .

Динамик запиша убедлива победа со 23 понеи разлика, МЗТ Скопје одигра под очекуваното и заслужено е високо поразен. Со овој пораз заврши серијата на победи на тимот од Аеродром која изнесуваше четери во низа. Со овој пораз МЗТ Скопје направи чекор назад во борбата за втората позиција , до крајот остануваат уште три кола.

Милош Глишиќ со 12 поени најефикасен кај Динамик, Вудорд со 26 поени беше најрасполежен во редовите на МЗТ.