Давид Алаба се повредил на средбата со Словенија и како што јавуваат медиумите од Австрија тој нема да допатува во Скопје.

Селекторот Франко Фода ќе биде без Алаба во Скопје што е голем хендикеп за оваа селекција . Австрија денеска ќе допатува во скопје , предвидено е да одржи еден тренинг на арената „Тодор Проески“ со почеток од 18-30 часот.