Поранешната српска тенисерка, Ана Ивановиќ, го роди својот втор син.

Таа е во брак со германскиот фудбалер, Бастијан Шванштајгер.

На Инстаграм поставија фотографија со испреплетени раце од членовите на среќното семејство.