Англискиот боксер Скот Вестгард, почина во болница, откако претходно победи и даде интервју. Но само неколку моменти подоцна му се слоши и се струполи во рингот, по што во болница беше констатирана смрт.

24 годишниот боксер, по низата победи беше на чекор да стане шампион во полутешка категорија.