Барак Обама ужива на Девствените острови со милијардерот Бренсон

На поранешниот американски претседател Барак Обама му годат слободните денови и времето што го има за себе откако се збогува со претседателската функција по два мандата.

Тој со својот долгогодишен пријател, мултимилијардерот Ричард Бренсон сопственик на Вирџин Груп, уживаат на приватен остров на богаташот кој се наоѓа во областа на Девствените острови. Барак Обама отсекогаш ги сакал летните спортови, пишуваат американските медиуми.

Foto: Tanjug / Jack Brockway/Virgin.com via AP

Во својата објава на интернет Бренсон напиша:

,,Има една приказна што ми ја раскажа Барак кога тој и Мишел стасале на Хаваи непосредно пред да стане претседател. Тој уживал во сурфање, но кога се вратиле од опасниот одмор, шефот на обезбедувањето му рекол-ова ќе ви биде последен пат да сурфате во наредните 8 години“.
Foto: Tanjug / Jack Brockway/Virgin.com via AP
Foto: Tanjug / Jack Brockway/Virgin.com via AP

.

Ričard Brenson i Barak Obama (Foto: Tanjug / Jack Brockway/Virgin.com via AP)
Ричард Бренсон и Барак Обама (Foto: Tanjug / Jack Brockway/Virgin.com via AP)

.

АКО.мк , агенции