David and Victoria Beckham arrive for the wedding ceremony of Prince Harry and Meghan Markle at St. George's Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Chris Radburn/pool photo via AP)

Англискиот фудбалска легенда Дејвид Бекам беше вистинска “елеганција во движење” на кралската свадба на принцот Хари и Меган. Заедно со својата сопруга Викторија, изгледаа одлично и го привлекуваа вниманието на присутните и на медиумите.

Англиските медиуми се воодушевија од неговиот изглед и потенцираа дека на кралската свадба Бекам дошол облечен како вистински “крал“ на модата.