Македонскиот ракометен клуб Вардар испиша уште една светла страница во своето постоење.

Во Келн ја совлада Барселона со 29 спрема 27.

Негативниот скор од првото полувреме, вардаровите ракометари ја претворија во голема победа за финале со Веспрем во ракометната лига на шампиони, кое се игра утре вечер, недела , со почеток во 18 часот.