ВИДЕО:Експлодира автомобил во Белград, тројца повредени

Автомобил во движење експлодира на Вождовац во Белград, по што се запалил, јавува РТС. Возачот на автомобилот марка БМВ е тешко повреден, а уште двајца случајни минувачи полесно. Според РТС, тешко е повреден 38 годишен возач на автомобилот, кој живее во близина на несреќата.

 

 Засега нема други детали за оваа трагедија, но српските медиуми шпекулираат дека најверојатно станува збор за подметнат експлозив во автомобилот.
АКО.мк, РТС