ВИДЕО:Обама поздравен со овации во Њујорк

Поранешниот американски Претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел беа поздравени со овации и аплауз во момент кога излегуваа од еден ресторан во Њујорк.

Тие се уште се омилени меѓу американците и секаде каде да се појават предизвикуваат симпатии и воодушевување. Обама беше попопуларен од Трамп кога ја напушташе Белата куќа.