ВИДЕО: Босанец со глава искрши 111 бетонски блокови

Младиот босански таеквондо шампион Керим Ахметспахиќ постави нов светски рекорд и истовремено влезе во Гинисовата книга на рекорди откако со глава успеа да искрши 111 бетонски блокови  само 35 секунди. Тој воедно потврди дека не е случајна легендата за тврдите босански глави, се шегуваат низ социјалните мрежи кои буквално беа преплавени со ова видео и со коментари за него: