Хјустон убедлив на почетокот од плеј -офот во НБА откако запиша победа против Јута со 122-90.

Харден извонреден со 29 поени , 11 асистенции и 8 скокови, беше главен играч во победата на тимот од Тексас.

Резултати на останатите средби:

  • Бостон – Индијана 84-74 ( 1-0 )
  • Портланд – Оклахома 104 – 99 ( 1-0 )
  • Милвоки – Детроит 122 99 ( 1-0 )