Бразил е домаќин на 46 издание на Копа Америка и прв фаворит на континенталниот собир, со убедлива победа го започна ова натпреварување против Боливија со 3-0, Кутињо постигна два гола.

Бразил славеше убедлива победа над Боливија но со голви кои беа постигнати во второто полувреме, првиот Кутињо го запиша во 50 минута од пенал. Само три минути подоцна, постигна и втор гол за 2-0, конечните 3-0 ги постави Евертон во 85 минута.

https://twitter.com/binveto/status/1139779662693822464